Strona główna 0_Slider Koszulka z autografem Kuby Błaszczykowskiego na licytację

Koszulka z autografem Kuby Błaszczykowskiego na licytację [FOTO]

0

Dzięki ofiarności darczyńców u zmagającego się ze Stwardnieniem Rozsianym Krzysztofa Słupka widać poprawę. U świdniczanina zażywającego leczniczą marihuanę zmniejszyła się bolesna spastyczność mięśni. Ludzie wielkiego serca przekazując środki finansowe powoli realizują także tak bardzo potrzebny wyjazd na turnus rehabilitacyjny nad morze. By marzenie o powrocie do zdrowia i sprawności mogło się spełnić ofiarowano również na licytację koszulkę z autografem znanego piłkarza Kuby Błaszczykowskiego. Cena wywoławcza to 500 zł.
Krzysztof Słupek od 11 lat choruje na stwardnienie rozsiane z zaostrzeniami. Od roku jest osobą leżącą i nie chodzi. Ma niedowład kończyn, zaburzenia czucia i koordynacji ruchów, problemy z mową, sztywność i skurcze mięśni. Wymaga stałej, całodobowej pomocy ze strony najbliższej rodziny. Nadzieję na złagodzenie objawów dała lecznicza marihuana, którą udało się zakupić dzięki pomocy jednego z darczyńców. – Zgłosił się do fundacji młody przedsiębiorca z okolic Świdnicy, który zapłacił 2 590 zł za lek dla Krzysia. Pojechaliśmy razem do Wrocławia. Do jednej z aptek, w której lek okazał się tańszy. Świdnicka apteka proponowała nam zakup leku o tysiąc zł drożej – mówi Małgorzata Dziura-Sztejnberg, prezes zarządu Fundacji „Bliżej Siebie”. Świdniczanin jest w trakcie zażywania leku i już są widoczne pierwsze efekty. – Spastyczność mięśni się zmniejszyła. Mięśnie są bardziej rozluźnione i łatwiejsza jest rehabilitacja – tłumaczy Małgorzata Dziura-Sztejnberg.
Ludzi wielkiego serca, którzy pragną pomóc świdniczaninowi, nie brakuje. – Za pośrednictwem fundacji odezwała się również koleżanka Krzysia ze szkolnych lat. Przeczytała o jego trudnej sytuacji zdrowotnej i życiowej i postanowiła pomóc mu w realizacji jego marzenia o wyjeździe na turnus rehabilitacyjny nad morze, wpłacając na subkonto Krzysia 2 tys. zł – informuje Małgorzata Dziura-Sztejnberg. Turnus został zarezerwowany na wrzesień w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Rzemieślnik” w Międzywodziu. By świdniczanin mógł zrealizować swoje marzenie o rehabilitacji i powrocie do zdrowie oraz sprawności nadal potrzebne są środki finansowe. Być może uda się je zdobyć dzięki przekazanej około 2 tyg. temu przez młodą kobietę mieszkającą w Niemczech koszulkę z autografem znanego piłkarza Kuby Błaszczykowskiego. Cena wywoławcza to 500 zł. Koszulkę można licytować przez Fundację „Bliżej siebie”.
Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom, którzy wsparli Krzysia w jego dzielnej walce z chorobą i ograniczeniami – dodaje Małgorzata Dziura-Sztejnberg.

Świdniczanina można wesprzeć przekazując datki na subkonto w Fundacji „Bliżej Siebie” – 95 1090 2369 0000 0001 3395 8319, lub na stronie https://www.siepomaga.pl/krzysztofslupek.

Tekst: AN

Poprzedni artykułPrzypalają garnki na potęgę
Następny artykułMają dość pijaka