Strona główna 0_Slider Filmowa uczta z premierową „Dunkierką”

Filmowa uczta z premierową „Dunkierką” [ROZSTRZYGNIĘCIE]

0

W piątek, 21 lipca o godzinie 22:00 wyjątkowa okazja dla wszystkich fanów dobrego kina. Tej nocy CINEMA3D zaprezentuje najlepsze filmy Christophera Nolana. Dla czytelników Swidnica24.pl mamy podwójną wejściówkę.

UWAGA! Rozstrzygnięcie konkursu!


Christopher Nolan jest jednym z najbardziej uznanych reżyserów XXI wieku. W swoim dorobku ma takie dzieła jak „Memento”, „Prestiż” czy seria „Batmanów” z Christianem Balem, gdzie w jednym z nich niezapomnianą kreację Jokera stworzył nieodżałowany Heath Ledger. Filmy Nolana podbijały box office i rankingi, ale przede wszystkim serca widzów. Jego filmy obsypywane są nagrodami a i sam reżyser na swoim koncie ma również mnóstwo indywidualnych statuetek. Co prawda mimo trzech nominacji nie zdobył tej najważniejszej, czyli Oscara, ale zdaniem wielu jest to tylko kwestia czasu. Nagrodami Amerykańskiej Akademii Filmowej mogą poszczycić się natomiast filmy Nolana i to właśnie zdobywca 4 statuetek, film „Incepcja” rozpocznie Maraton filmowy w CINEMA 3D. „Drugim daniem” będzie nagrodzony za najlepsze efekty specjalne w 2015 roku „Interstellar”, a na deser premierowo „Dunkierka”.

INCEPCJA – Światowej sławy filmowiec Christopher Nolan wyreżyserował film z gwiazdorską obsadą, który zabiera widzów w podróż dookoła ziemskiego globu oraz w głąb intymnego i nieskończonego świata snów. Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) jest niezwykle sprawnym złodziejem, mistrzem w wydobywaniu wartościowych sekretów ukrytych głęboko w świadomości podczas fazy snu, kiedy umysł jest najbardziej wrażliwy. Wyjątkowe umiejętności Cobba uczyniły z niego ważnego gracza w świecie szpiegostwa przemysłowego, ale i najbardziej poszukiwanego zbiega, a za swoją pozycję zapłacił utratą wszystkiego, co kocha. Teraz Cobb otrzymuje szansę na odkupienie. Za sprawą jednego, ostatniego zadania może odzyskać stracone życie. Musi tylko wraz ze swym zespołem dokonać rzeczy niemożliwej: zamiast skraść myśl, zaszczepić ją w śpiącym umyśle. Jeśli im się to uda, dokonają zbrodni doskonałej. Jednak nawet najbardziej precyzyjne planowanie nie jest w stanie przygotować ich na spotkanie z niezwykłym przeciwnikiem, który potrafi przewidzieć każdy ich ruch. Wróg, którego tylko Cobb mógł się spodziewać.

INTERSTELLAR – Historia grupy badaczy, którzy dzięki nowo odkrytemu tunelowi czasoprzestrzennemu pokonują granice do tej pory przekraczające ludzkie możliwości podróżowania w innym wymiarze. Film oparty jest na teorii naukowej opracowanej przez fizyka z Caltech Kipa Thorne’a.

DUNKIERKA – „Dunkierka” rozpoczyna się sceną, w której wroga armia otacza setki tysięcy Brytyjczyków i aliantów.  Uwięzieni na plaży między morzem a siłami przeciwnika muszą stawić czoła niemożliwemu.

Bilety w cenie 25zł do nabycia w kasach kina oraz na www.cinema3d.pl

KONKURS

Podaj trzy filmy, które Christopher Nolan zarówno wyreżyserował, jak i napisał do nich scenariusz.

Osoba, która jako pierwsza prawidłowo rozwiąże zadanie, otrzyma podwójną wejściówkę na maraton z filmami Nolana w CINEMA 3D w Świdnicy. Odpowiedź należy przesłać e-mailem na adres [email protected] do 19 lipca 2017 w temacie wpisując Maraton Nolana, w treści oprócz odpowiedzi imię i nazwisko oraz numer telefonu do wiadomości redakcji. Rozstrzygnięcie konkursu zostanie ogłoszone 20 lipca 2017 roku na portalu Swidnica24.pl.

/opr. red./

20.07.2017, ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU!

PYTANIE: Podaj trzy filmy które Christopher Nolan zarówno wyreżyserował, jak i napisał do nich scenariusz.

ODPOWIEDŹ: Prawie wszystkie – „Memento” , „ Prestiż” seria Batmana (Mroczny Rycerz itd.) , „Incepcja” , „ Interstellar” , „Dunkierka”

Nagrodę otrzymuje Magdalena Seregin. Gratulujemy!

Poprzedni artykułPonad 3,5 miliona unijnej dotacji na odnowienie szkół
Następny artykułŚcięli gałęzie i zniknęli [FOTO]