Strona główna Sport Piłka ręczna Dwa wzmocnienia ŚKPR-u Świdnica

Dwa wzmocnienia ŚKPR-u Świdnica

0

Świdnicki Klub Piłki Ręcznej buduje kadrę na nowy sezon w I lidze. Do zespołu trenera Grzegorza Garbacza dołączyło dwóch zawodników.

Nową – starą twarzą w drużynie będzie 23-letni Władysław Makowiejew. Rozgrywający mający za sobą występy w Realu Astromal Leszno i Moto-Jelczu Oława będzie chciał odbudować się w Świdnicy po pechowym poprzednim sezonie, który spędził głównie na leczeniu poważnej kontuzji – zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. Drugim nowym graczem, który związał się ze świdnickim klubem jest obrotowy Konrad Cegłowski. 21-latek jest wychowankiem Żagwi Dzierżoniów, a ostatnie sezony spędził w pierwszoligowej Siódemce Miedzi Legnica.

– Niewykluczone, że dołączą do nas kolejni nowi zawodnicy, ale nasz pomysł na zespół jest niezmienny. Chcemy, aby tworzyli go przede wszystkim wychowankowie. W nadchodzącym sezonie chcemy w dalszym ciągu wprowadzać młodych graczy, którzy w czerwcu wywalczyli mistrzostwo Polski juniorów młodszych – tłumaczą działacze ŚKPR-u.

Przygotowania do nowego sezonu ŚKPR rozpocznie w ostatnim tygodniu lipca. Rozgrywki w I lidze rozpoczną się we wrześniu. Związek Piłki Ręcznej w Polsce nie ogłosił jeszcze terminarzy.

/ŚKPR/

Poprzedni artykułWyjechał do Stanów Zjednoczonych i porzucił psa
Następny artykułPrzetarg unieważniony. Co z nowoczesnymi autobusami dla Świdnicy?