Od początku lipca odwiedzający świdnicki Rynek mają możliwość korzystania z darmowego Internetu na swoich urządzeniach mobilnych, takich jak telefony komórkowe, tablety czy laptopy. Bezpłatne sieci można znaleźć pod nazwami „Swidnica – Rynek 1” (zachodnia i południowa część Rynku), „Swidnica – Rynek 2” (wokół wieży ratuszowej i na tarasie widokowym) lub „Swidnica – Rynek 3” (północna i wschodnia część Rynku).
Aby nawiązać połączenie należy dysponować urządzeniem wyposażonym w prawidłowo działającą bezprzewodową kartę sieciową w paśmie 2,4GHz. Wystarczy włączyć interfejs radiowy (kartę sieciową) i wykryć dostępne sieci. Następnie trzeba wybrać jedną z sieci z nazwami (SIDD) „Swidnica – Rynek 1” (zachodnia i południowa część Rynku), „Swidnica – Rynek 2” (wokół wieży ratuszowej i na tarasie widokowym) lub „Swidnica – Rynek 3” (północna i wschodnia część Rynku).
Ze względów bezpieczeństwa i wydajności sieci nie jest gwarantowana dostępność do wszystkich usług sieciowych. Użytkownikowi przydzielane jest pasmo o maksymalnej przepustowości: 2Mb/s (download) oraz 512 kb/s (upload). Sesja trwa 30 minut, po tym czasie istnieje możliwość ponownego zalogowania się do sieci. Użytkowników obowiązuje regulamin, z którym należy się zapoznać przed zalogowaniem do sieci.
– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom zarówno mieszkańców, jak i turystów, zgłaszających nam potrzebę uruchomienia dostępu do szybkiego i darmowego Internetu w Rynku. Każdy będzie mógł wysłać zdjęcie ze Świdnicy czy też sprawdzić e-mail pijąc kawę w wielu pobliskich lokalach gastronomicznych – mówi zastępca prezydenta Świdnicy, Szymon Chojnowski.
Ewentualne problemy techniczne można zgłaszać telefonicznie pod nr telefonu 74 852 02 90 w godz. od 10:00 do 20:00 od poniedziałku do piątku lub pocztą elektroniczną na adres: [email protected] albo osobiście w Regionalnej Informacji Turystycznej ul. Wewnętrzna 2.
Hotspot uruchomiony został testowo do końca bieżącego roku. W tym czasie sprawdzana będzie wydajność sieci i zainteresowanie usługą odbiorców.
/Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy UM w Świdnicy/

![Najlepsze aranżacje stołów wybrane! [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/aranzacja-stolow-bozonarodzeniowych-ZSHT-Swidnica-2025-39-238x178.jpg)



![Strażacy interweniowali po alarmie z czujki tlenku węgla [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Tlenek_wegla_w_Strzegomiu-6-100x75.jpg)



![Świąteczny koncert zespołu i chóru Armii USA wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/04/Orkiestra-Sil-Powietrznych-Stanow-Zjednoczonych-w-Europie-21-04-2023-Swidnica-5-100x75.jpg)
![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)