W sobotę, 17 czerwca zostanie zorganizowana zbiórka elektrośmieci. To kolejna tego typu akcja w mieście organizowana przez firmę AG-EKO wspólnie z Urzędem Miejskim w Świdnicy. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można oddać w godz. od 9.00 do 16:00 na parkingu przed Urzędem Miejskim.

Elektrośmieci to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, to wszystkie popsute lub po prostu niepotrzebne urządzenia, które działają lub działały kiedyś na prąd lub baterie, czyli np. pralki, lodówki, żelazka, radia, lokówki, telewizory, komputery, a nawet zabawki. Tego typu odpady zawierają w sobie substancje niebezpieczne dla ludzi i środowiska, dlatego muszą być zbierane selektywnie i oddawana do recyklingu, odzysku lub unieszkodliwienia specjalistycznym firmom. Ze względu na bezpieczeństwo osób pracujących przy zbiórce odpadów nie powinniśmy przynosić kineskopów bez obudowy, rozbitych telewizorów i sprzętu niekompletnego.
Jeżeli ktoś nie zdąży oddać elektrośmieci w terminie zbiórki, może na co dzień, bezpłatnie przekazać je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Odpady w PSZOK przyjmowane są od razu, wystarczy tylko wylegitymowanie się. Jest to konieczne, ponieważ punkt ten adresowany jest do mieszkańców Świdnicy, którzy wnosząc odpady za śmieci mogą korzystać z usług bezpłatnie.
W PSZOK można zostawić:
zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
zużyte baterie i akumulatory,
odpady budowlane i rozbiórkowe,
meble i inne odpady wielkogabarytowe,
zużyte opony,
chemikalia, w tym opakowania po chemikaliach,
odpady zielone,
odpady ulegające biodegradacji inne niż zielone,
inne odpady niebezpieczne powstające w gospodarstwach domowych,
papier i tektura, metal,
tworzywa sztuczne,
szkło i opakowania ze szkła,
opakowania wielomateriałowe,
opakowania ulegające biodegradacji.
PSZOK zlokalizowany jest przy ul. Metalowców 4. Działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00 oraz w soboty w godzinach od 10.00 do 14.00.
/Źródło UM w Świdnicy/

![Koszmar w przejściu pod torami. Ledwo posprzątane, już tonie w śmieciach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page-1-238x178.jpg)

![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Al.-Niepodleglosci-100x75.jpg)


![Zderzenie motoroweru ze śmieciarką [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Strzegom-zderzenie-smieciarki-i-motoroweru-2026.03.03-2-100x75.jpeg)

![Dzień Kobiet z wyjątkowym prezentem od Anity Lipnickiej. Co szykuje znana i lubiana polska wokalistka w Świdnicy? [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Anita-Lipnicka-materialy-promocyjne-wyslane-przez-artystke-100x75.jpg)
![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)