Strona główna 0_Slider Wystartowały Mistrzostwa Polski w hokeju na rolkach!

Wystartowały Mistrzostwa Polski w hokeju na rolkach! [FOTO]

2

Osiem drużyn przystąpiło właśnie do rywalizacji o medale Mistrzostw Polski w hokeju na rolkach. Impreza rozgrywana od 23 do 25 czerwca odbywa się na lodowisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Za nami oficjalna ceremonia rozpoczęcia krajowego czempionatu.

Na starcie znalazły się następujące ekipy: CCM Mad Dogs Sopot, Bombers Malbork, Marsjanie Opole, Tempish Polonia Bytom, Team Hockey Łódź, MadMag Naprzód Janów Katowice, Czarne Pantery Cieszyn i LUCE Powerslide Bielsko-Biała. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po cztery drużyny każda. Zagrają w nich systemem każdy z każdym. Najlepsze zespoły bezpośrednio awansują do półfinałów, zaś zespoły z drugich i trzecich miejsc o awans do półfinału zagrają w zaplanowanych na sobotni wieczór barażach. W niedzielę odbędą się półfinały i mecze o miejsca.

Mistrzostwa Polski w hokeju na rolkach są ostatnim sprawdzianem przed 10. Światowymi Igrzyskami Sportowymi The World Games, która od 20 do 30 lipca odbędą się we Wrocławiu, Świdnicy, Jelczu-Laskowicach, Trzebnicy i Szymanowie. Przypomnijmy, że w Świdnicy odbędą się zawody w dwóch dyscyplinach: jeździe figurowej na wrotkach (22-23.07) i właśnie hokeju na rolkach (25-29.07). W turnieju z udziałem ośmiu drużyn zagrają też Polacy. Kadra na zawody zostanie powołana przez trenera Bartłomieja Wróbla po Mistrzostwach Polski.

Hokej na rolkach jest młodszym bratem bardziej znanej odmiany na lodzie. Obie dyscypliny są podobne, ale są i różnice. Na rolkach gra się na specjalnej podłodze. Nieco mniejsze są bramki, a na placu gry przebywają drużyny liczące po pięciu, a nie po sześciu zawodników. Też gra się za to krążkiem, ale nie jednolitym i kauczukowym, a wykonanym z plastiku i wzbogaconym o specjalne wypustki. W hokeju na rolkach nie ma spalonych i uwolnień, nie można też grać „ciałem”, a mecz trwa dwie, a nie trzy części po 20 minut każda. Za to statystycznie pada dużo więcej bramek…

Harmonogram na sobotę i niedzielę. Wstęp na wszystkie mecze jest wolny

Sobota, 24.06

Mecze grupowe

9.00: Tempish Polonia Bytom – MadMag Naprzód Janów Katowice

10.15: Marsjanie Opole – Czarne Pantery Cieszyn

11.30: CCM Mad Dogs Sopot – LUCE Powerslide Bielsko-Biała

12.45: Bombers Malbork – Team Hockey Łódź

14.00: Tempish Polonia Bytom – Marsjanie Opole

15.15:  MadMag Naprzód Janów Katowice – Czarne Pantery Cieszyn

16.30: CCM Mad Dogs Sopot – Bombers Malbork

17.45: LUCE Powerslide Bielsko-Biała – Team Hockey Łódź

Baraże o półfinał

19.00 A2 – B3

20.15 B2 – A3

Niedziela, 25.06

9.00 – mecz o 7. miejsce

10.15 – mecz o 5. miejsce

11.30 – półfinał

12.45 – półfinał

14.45 – mecz o 3. miejsce

16.00 – mecz o 1. miejsce

17.30 – ceremonia zakończenia, dekoracja

/FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułPochwal się świadectwem i odbierz nagrody!
Następny artykułOłówek Pawła: wakacje!