Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na warsztatowy pokaz plenerowy w oparciu o zajęcia z ruchu scenicznego z Tomaszem Dajewskim, w ramach projektu Alchemia teatralna.
– Pętla…nasze działanie plenerowe jest próbą sprowokowania widzów (w tym także „zagonionych” przypadkowych przechodniów) do refleksji nad tempem życia, potrzebą szybkiego parcia do przodu, koniecznością „bezpardonowej walki o swoje”, które to imperatywy wyzwalają w nas egoistyczne stawianie własnych potrzeb ponad potrzebami innych, tępienie empatii wobec wszystkich wokół i w końcu zatracenie się w zagarnianiu wszystkiego niezależnie od potrzeb. Próbujemy w abstrakcyjnej formie podjąć ten temat i zachęcić do zatrzymania się na chwilę, do tego, by pozwolić sobie na zastanowienie się dokąd zmierzamy jako jednostki, ale też jaki jest sens funkcjonowania we wspólnocie. I jak zwykle nie chcemy dawać recepty, bo jej nie znamy. Próbujemy sformułować pytania tak, by skłonić do zastanowienia – opisują twórcy pokazu.
14 czerwca – godz.17.00 – świdnicki Rynek – wstęp wolny


![Świdnica malowana pędzlem Marty Ciućki [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Marta-Ciucka-wernisaz-wystawy-Swidnica-miasto-ktore-pieknieje-2026.04.17-13-238x178.jpg)
![Obrazy z metalowych elementów. Wystawa „Matka i Syn” w Wieży Ratuszowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Lidia-Bojnowska-wernisaz-wystawy-Matka-i-Syn-2026.04.17-31-238x178.jpg)



![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/ul.-Pulaskiego-1-100x75.jpg)

![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)