Strona główna Wydarzenia Lokalne piwo już w świdnickich Intermarche

Lokalne piwo już w świdnickich Intermarche

21

Niedaleko Świdnicy, w Żarowie, powstał browar. Mały, rzemieślniczy, tworzony przez grupę przyjaciół pochodzących ze Świdnicy, których łączy wspólna pasja tworzenia piwa.

Właściciele, jak sami mówią, chcąc podzielić się smakami i autorskimi interpretacjami najciekawszych światowych stylów piwa, podjęli się zadania przekształcenia starej piekarni w nowoczesny browar. To właśnie tu zacierają słód, gotują brzeczkę, zadają drożdże, słowem – stworzyli swojego rodzaju chmielowe laboratorium. Wszystko po to, aby móc nacieszyć nos, kubki smakowe oraz duszę najciekawszymi odmianami chmielu zbalansowanymi słodką nutą złocistego słodu.
Swoją premierę mieli w marcu, a już od wtorku 13.06 owoce ich pracy będzie można nabyć w świdnickich sklepach Intermarche.

Zależy nam na tym, aby świdniczanie mogli skosztować prawdziwie lokalnych, rzemieślniczych produktów. Nasze piwa warzone są wyłącznie z naturalnych składników, bez zbędnych dodatków. Ich zapach, w zależności od stylu – np. cytrusowy, żywiczny lub bananowy – pochodzi ze specjalnie dobranych chmieli lub drożdży. Piwa warzone przez nas są pełne w smaku, co oznacza, że można doszukać się w nich słodowego charakteru zbalansowanego chmielową goryczą. W swojej ofercie mamy trzy piwa, ale stale rozszerzamy swój asortyment. W fermentorach dojrzewają kolejne nowe warki, w tym jedna, uwarzona z piwowarem domowym ze Świebodzic. Już niedługo ukaże się również nasza interpretacja piwa świdnickiego w wersji jasnej i ciemnej – mówi ekipa Hoppy Lab.

W Intermarche, od wtorku 13.06, dostępne będą:

AIPA – American India Pale Ale – piwo jasne, w zapachu cytrusowe za sprawą amerykańskich chmieli, z goryczką na średnim poziomie zbalansowaną słodyczą. 15 Plato, 5,2% obj. alk.

CDA – Cascadian Dark Ale – piwo ciemne, chmielone amerykańskimi chmielami, w zapachu lekko żywiczne nuty, w smaku pełne, delikatnie kawowe, mocna gorycz. 16 Plato, 6,7% obj. alk.

Hefeweizen – piwo pszeniczne, pochodzące z Bawarii. Lekkie, w zapachu mocno bananowe, delikatnie goździkowe – za sprawą specjalnych szczepów drożdży. W smaku słodkie, goryczka na minimalnym poziomie. 12 Plato, 4,5% obj. alk.


Po więcej informacji zapraszamy na naszego facebooka.

Przypominamy, że 1/2 litra piwa zawiera 25 gramów czystego alkoholu etylowego. Nawet taka ilość szkodzi zdrowiu kobiet w ciąży i jest niebezpieczna dla kierowców.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKolejki w świdnickim starostwie. Co z internetową obsługą klientów? [INTERWENCJA]
Następny artykułTeatr na Rynku: „Pętla”