Strona główna 0_Slider Sport i zabawa na Uniwersjadzie

Sport i zabawa na Uniwersjadzie [FOTO]

0

Około 100 seniorów z Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Dolnego Śląska uczestniczyło dziś w rywalizacji sportowo-rekreacyjnej w Świdnicy. Zawodnicy i zawodniczki zmierzyli się w rzucie beretem, sadzeniu ziemniaków, turnieju rycerskim czy w biegu kelnerskim. VII Uniwersjada pod hasłem „Od aktywności fizycznej do zdrowia” odbyła się na terenie kempingu świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Uniwersjada po sześciu latach zatoczyła krąg i powróciła do Świdnicy. Pierwsza jej edycja odbyła się w 2011 roku, a kolejne chociażby w Żarowie.

W tym roku w rywalizacji sportowo-rekreacyjnej wzięło udział około 100 seniorów z Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Dzierżoniowa, Ząbkowic Śląskich, Żarowa, Nowej Rudy, Wałbrzycha oraz gospodarze ze Świdnicy. Do wspólnej zabawy i aktywności fizycznej zaprosili seniorów wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa, Krystyna Lasek, p.o. prezesa Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Świdnicy oraz Jerzy Żądło, dyrektor świdnickiego OsiR-u. – Uniwersjada powstała z miłości do aktywności i sportu. Jest to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego, bo przecież zdrowy styl życia ma dla nas i naszych rodzin wartość nie do oszacowania – mówiła Krystyna Lasek.

Drużyny uniwersyteckie rywalizowały ze sobą w sześciu podstawowych konkurencjach – rzut lotkami do tarczy, sadzenie ziemniaków, rzut beretami, sztafetowy bieg kelnerski oraz turniej rycerski. Seniorzy rywalizowali ze sobą w przyjacielskiej atmosferze. Oprócz aktywności fizycznej i zdrowych nawyków w duchu sportowym liczyła się także dobra zabawa i mile, wspólnie spędzony czas wolny.

Zwycięskie drużyny nagrodzone zostały pucharami i statuetkami. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z UTW z Żarowa. Na drugim miejscu była drużyna UTW z Nowej Rudy, a na trzecim – seniorzy z Ząbkowic Śląskich. Wszystkie uniwersytety otrzymały dyplomy. Wydarzenie zakończyła biesiada na świeżym powietrzu, na której nie zabrakło wspólnego śpiewu.

Organizatorem wydarzenia były – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świdnicy, Okręgowe Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Sudety” oraz świdnicki Ośrodek Sportu i Kultury, a współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Świdnicy oraz Urząd Miejski w Świdnicy.

Tekst: AN
Zdjęcia: Artur Ciachowski

Poprzedni artykułNajlepsze ośrodki szkolenia kierowców jazdy z pucharami [RANKING]
Następny artykułTo był fałszywy alarm [FOTO]