Strona główna Wydarzenia Świdnica Ratownicy z II LO na „szóstkę”

Ratownicy z II LO na „szóstkę” [FOTO]

0

Drużyna II Liceum Ogólnokształcącego zajęła 6 miejsce w Mistrzostwach Polski Pierwszej Pomocy PCK. Zawody finałowe odbyły się w Rzeszowie.
W trzech etapach Mistrzostw Polski Pierwszej Pomocy PCK w sumie wzięło udział ponad 1000 zespołów z całej Polski. Uczniowie ze Świdnicy wygrali etap rejonowy i powtórzyli ten sukces w zawodach okręgowych, który był organizowany na terenie II LO.

Do szesnastki najlepszych zespołów w kraju awansowali – Aleksandra Kosikowska, Damian Kozieł, Julia Sosik, Wiktoria Polczyńska z kl. 2 c, Jakub Pawłowski z kl. 2a, Maciej Trojan z kl. 1 b jako zawodnik rezerwowy. Zespół wspierała również Ewa Piechurska z kl. 2 a. Opiekunem i instruktorem zespołu była Dorota Durlej.

Zawody finałowe odbyły się w Rzeszowie i składały się z testu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy i historii PCK oraz z części praktycznej, w której zawodnicy wykazywali się swoimi umiejętnościami ratowania życia i zdrowia poszkodowanym w 10. nagłych wypadkach.

Efekt końcowy rywalizacji świdnickiej „szóstkę” to świetna 6. lokata mistrzostw oraz suma 770 uzyskanych punktów. Ratownicy z II LO w Świdnicy okazali się najlepsi w wykonywaniu zabiegu resuscytacji. – Mamy najszybciej biegającego kapitana. Mamy specjalistów od narkotyków, zadań specjalnych oraz urazów kręgosłupa – mówią świdniccy ratownicy.

Na sukces zawodnicy pracowali cały rok. Dwa razy w tygodniu prowadzone przez panią Dorotę Durlej budziły duże zainteresowanie młodzieży. Cieszę się, że dzięki naszym uczniom w szkole można czuć się jeszcze bezpieczniej – dodaje dyrektor II LO w Świdnicy Jacek Iwancz.

/II LO w Świdnicy/

Poprzedni artykułRowerzyści z całej Polski kręcą kilometry dla Świdnicy
Następny artykułWycinka drzew: Od soboty zmiana zasad