Strona główna 0_Slider Pływalnia przejdzie lifting

Pływalnia przejdzie lifting

0

Jeszcze tylko do niedzieli, 2 lipca, można będzie korzystać z atrakcji Wodnego Centrum Rekreacji w Świebodzicach. 3 lipca obiekt zostanie zamknięty, a 10 lipca rozpoczyna się gruntowny remont i przebudowa basenu.


W przetargu na to zadanie wyłoniona została firma Format z Bielawy. Format SPA ma na swoim koncie realizacje dużych obiektów typu SPA w hotelach w całej Polsce – m. in. Świeradowie Zdroju, pałacu w Wiechlicach, w Zamku Topacz czy świdnickim hotelu Fado.

W świebodzickim Wodnym Centrum Rekreacji wykonawca będzie miał do przebudowy strefę szatni i natrysków na pomieszczenia saunarium i tężni solnej, wraz z montażem tężni solankowej, 3 nowych saun i wanny schładzającej z wytwornicą lodu. Planowana jest także przebudowa pomieszczenia holu wejściowego, modernizacja strefy natrysków i toalet z przystosowaniem kabiny i osprzętu dla osób niepełnosprawnych, wymiana istniejącej wanny jacuzzi i dostawienie nowej, 12-osobowej wanny jacuzzi.

Zakres prac obejmuje także m. in. remont zjeżdżalni, wymianę zjeżdżalni w brodziku, czy montaż monitoringu na sali basenu, saunarium i tężni solankowej.
Zmodernizowane zostaną także wszystkie urządzenia filtrowania wody.

– Kryta pływalnia będzie wyłączona z użytkowania przez kilka najbliższych miesięcy, na razie, o ile pogoda dopisze, zapraszamy serdecznie do korzystania z kąpieliska letniego przy ul. Rekreacyjnej 1 – mówi burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

W tym roku na modernizację WCR w budżecie gminy zabezpieczono 1,5 mln zł. Przy okazji mamy dobra wiadomość dla dzieci – w piątek, 30 czerwca, w jednym z brodzików na basenie letnim rozpocznie się montaż jeżyka, wodnej atrakcji dla maluszków.

/Źródło UM Świebodzice/

Poprzedni artykułSpotkanie szefów gmin [FOTO]
Następny artykułUwaga na silny wiatr [Aktualizacja]