Strona główna 0_Slider Olbrzymie zainteresowanie siatkówką na piasku

Olbrzymie zainteresowanie siatkówką na piasku [FOTO]

0

Na rozpoczęcie sezonu siatkówki plażowej w Świdnicy frekwencja dopisała ponad miarę. W pierwszym turnieju plażówki wzięło udział aż 28 par męskich i 4 pary kobiet. W sumie rozegrano przeszło 60 spotkań.

Przy tak dużej liczbie  zespołów grano mecze systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań, każde spotkanie to jeden set do 21 pkt. Mimo tak skróconych gier zawody rozpoczęte o godz. 10.00 kończyły się po 19.00. Zawodnicy biorący udział w turnieju przyjeżdżają do Świdnicy z całego województwa: Wrocławia, Dzierżoniowa, Kudowy Zdroju, Bielawy, Wałbrzycha, Leśnej, Kamiennej Góry, Strzegomia, Żarowa i Witoszowa. Organizatorem trzech edycji turniejów siatkówki plażowej jak co roku jest Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Kolejne zaplanowane są na 30 lipca i 20 sierpnia. Pierwszy turniej rozgrywany był w iście nadmorskich warunkach. Silny wiatr, wysoka temperatura i ostre słońce czasami przeszkadzały w grze, a na pewno dawały się mocno we znaki kondycyjnie. Mimo to aktualnymi mistrzami Świdnicy w plażówce zostali, można by rzec, weterani tego sportu Paweł Olszewski i Michał Szydłowski z Wrocławia. Choć w ćwierćfinale pokonani przez parę Michał Jermakowicz i Damian Korus spadli na prawą stronę tabeli, wrócili do gry wygrywając z dwoma świdnickimi zespołami: Adamem Pęczyńskim i Markiem Derdą i w półfinale z Piotrem Orzechowskim i Dorianem Kowalczykiem. W meczu o pierwsze miejsce pokonali parę z Wałbrzycha: Wojciech Stawiany i Marcin Dereń.

Panie dla odmiany grały systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów każdy do 15 pkt. Tutaj najlepsze okazały się Justyna Mróz i Aleksandra Druciak wygrywając wszystkie swoje mecze nie tracąc seta, a niektóre z nich padały ich łupem nawet bez straty punktu. Na drugim miejscu uplasowała się para Kornelia Grzelka i Barbara Wilk. Szkoda, że w kategorii pań jest tak mało par a szczególnie szkoda, że nie biorą w turnieju udział świdniczanki choć nasze miasto stoi siatkówką kobiet. Zwycięskie pary wyjechały ze Świdnicy z sportowymi nagrodami rzeczowymi przygotowanymi przez organizatora. Nie zabrało też pamiątkowych dyplomów. Całość turnieju obsługiwał ekipa sędziowska: Annabella Wierzbicka, Tadeusz Bieżyński, Piotr Orzechowski, Justyna Mróz i Waldemar Kurek.

Przy tej okazji wypada zaprosić na 2. Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej w Świdnicy, który odbędzie się 30 lipca. Miło nam poinformować, że w barwach portalu Swidnica24.pl wystąpią dwie męskie ekipy – Adam Peczynski i Marek Derda oraz Kamil Kasztelan i Paweł Denysewicz. Trzymamy kciuki za wysoką formę naszych duetów.

Klasyfikacja końcowa 1. Otwartego turnieju Siatkówki Plażowej:

Open – Kobiety:
1.Justyna Mróz, Aleksandra Druciak,
2. Kornelia Grzelka, Barbara Wilk,
3. Adrianna Rutyna, Milena Chmielewska
4. Karolina Starżyk, Daria Krupińska,

Open – Mężczyźni:
1. Paweł Olszewski, Michał Szydłowski
2. Wojciech Stawiany, Marcin Dereń,
3. Piotr Orzechowski, Dorian Kowalczyk,
4. Michał Jermakowicz, Damian Korus,
5-6. Jakub Intrys, Piotr Brzóstowicz,
5-6. Kacper Pańczyk, Filip Biegun,
7-8. Adam Pęczyński, Marek Derda,
7-8. Piotr Chełmowski, Patryk Nowak,
9-12. Mateusz Sykała, Michał Plantos,
9-12. Maciej Rogowski, Andrzej Rybincew,
9-12. Filip Slatan, Jakub Popławski,
9-12. Tadeusz Antoniak, Szymon Surudo,
13-16. Michał Religa, Michał Pawlus,
13-16. Kamil Kasztelan, Paweł Denysiewicz,
13-16. Marcin Wolak, Tomasz Broński,
13-16. Aleksander Piechowski, Bartosz Ostrowski,
17.24. Dawid Huzarewicz, Dominik Huzarewicz,
17.24. Michał Pala, Aleksander Kubiak,
17.24. Antoni Domagała, Barłomiej Polakowski,
17.24. Marcin Muszyński, Jakub Gajewski
17.24. Jakub Zimowicz, Marcel Mikulski,
17.24. Paweł Frydrychowski, Michał Frydrychowski,
17.24. Grzegorz Radziwiłko, Jakub Wiśniewski,
17.24. Marcin Biedroń, Krystian Łakomski,
25-28. Kamil Kotwin, Szymon Kaczor,
25-28. Damian Pepera, Oktawian Sowiński,
25-28. Remigiusz Bula, Paweł Makarewicz,
25-28. Adrian Smagło, Bartek Grobelny.

/FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykuł300 biletów na World Games w Świdnicy do wygrania
Następny artykułJaki był sekret piwa świdnickiego? Badacze szukają średniowiecznych drożdży