Strona główna 0_Slider Nielegalne automaty do gier w rękach policji

Nielegalne automaty do gier w rękach policji [FOTO]

3

Ponad 30 automatów do gier zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz funkcjonariuszy Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Wałbrzycha na terenie powiatu świdnickiego. Urządzenia były wykorzystywane w salonach gier nielegalnie.

Jak informuje oficer prasowy KPP w Świdnicy Magdalena Ząbek, funkcjonariusze w okresie od kwietnia do czerwca br. skontrolowali kilka lokali na terenie powiatu świdnickiego, gdzie w siedmiu punktach zabezpieczyli 34 automaty do gier hazardowych. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja na prowadzenie kasyna. Fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Policjanci zabezpieczyli automaty o wartości ponad 70 tysięcy złotych oraz pieniądze w kwocie około 30 tysięcy złotych i przekazali je funkcjonariuszom Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Wałbrzycha, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

/Źródło i zdjęcia KPP w Świdnicy/

 

Poprzedni artykułJak świdniczanie ogrzewają mieszkania?
Następny artykułZostawił psy w aucie, a auto na dwóch miejscach [FOTO]