Strona główna Temat dnia Nagrody dla uczniów od radnego Łukasza Świeczko

Nagrody dla uczniów od radnego Łukasza Świeczko

0

Dziś jeden z najprzyjemniejszych dni w życiu każdego ucznia – zakończenie roku szkolnego i początek upragnionych wakacji. Szczególną oprawę miał on w Szkole Podstawowej w Grodziszczu, w gminie Świdnica.

Dzisiejsze uroczystości w Grodziszczu rozpoczęły się o godzinie 8:00 Mszą Świętą, po której miał miejsce uroczysty apel i wręczenie świadectw szkolnych wraz z nagrodami dla najlepiej uczących się dzieci. Jak co roku, nagrody ufundowała szkoła oraz Radny Gminy Świdnica Łukasz Świeczko, który w tym roku dodatkowo ufundował nagrody specjalne dla najzdolniejszych uczniów – rodzinne wejściówki do Ogrodu Zoologicznego i Afrykarium we Wrocławiu.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że radny świdnickiej gminy Łukasz Świeczko od początku swojej kadencji mocno wspiera miejscową Szkołę Podstawową w Grodziszczu. Co roku finansuje z własnych środków pochodzących z diety radnego m. in.  ponad sto paczek ze słodkościami dla wszystkich uczniów z okazji Świętego Mikołaja, nagrody na zakończenie roku szkolnego czy nagrody dla uczestników organizowanych w tutejszej szkole „Pokazów Talentów”. Nic więc dziwnego, że również uczniowie chcieli podziękować radnemu za wsparcie.

– Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby drugiego człowieka, jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocną dłoń. Serdeczne podziękowania kierujemy ku Panu Łukaszowi Świeczko, radnemu Gminy Świdnica za okazaną życzliwość i przyjazną dłoń, która wspierała naszą szkołę w tym roku i w latach poprzednich – mówiły dzieci z uczniowskiej delegacji. – Dziękujemy za dobre serce, wrażliwą duszę i bezinteresowną pomoc.

O wyjątkowo udanej współpracy z radnym z Grodziszcza mówiła również przechodząca właśnie na emeryturę dyrektor szkoły Alicja Lasocka. I właśnie uroczyste pożegnanie Alicji Lasockiej sprawiło, że dzisiejsze zakończenie roku szkolnego w Grodziszczu przybrało wyjątkowego charakteru. Miłym gestem podziękowania za pracę było wręczenie pani dyrektor przez wszystkich uczniów po jednej róży, które zorganizował  radny Łukasz Świeczko oraz upominków od grona pedagogicznego, Rady Rodziców, samorządu uczniowskiego i miejscowego proboszcza.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMydlane bańki w roli głównej
Następny artykułTłumy na biegu dla chorej Milenki [FOTO/VIDEO]