Strona główna Wydarzenia Świdnica Młodzież z czterech państw przełamuje bariery w Krzyżowej

Młodzież z czterech państw przełamuje bariery w Krzyżowej

0

Młodzi Polacy, Niemcy, Czesi i Rumunii – bez względu na barierę językową oraz niepełnosprawność – poznają się, uczestniczą w zajęciach i codziennie przełamują kolejne bariery. Wyjątkowe spotkanie młodzieży w ramach projektu „Budujemy mosty” trwa od 25 czerwca na terenie kompleksu pałacowego w Krzyżowej.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Kreisau-Initiative” z Berlina. Przedsięwzięcie jest o tyle wyjątkowe, że w jednym miejscu, na kilka dni spotyka się młodzież, którą sporo różni – kraj pochodzenia i stopień sprawności fizycznej.

Właściwie nic nie stoi na przeszkodzie, aby robić coś razem z innymi: malować, tańczyć, bawić się, śmiać… Niepotrzebny jest również jeden lub jakiś szczególny język. Właściwie trzeba tylko chcieć, a potem to już jakoś idzie. Znacznie ważniejsza jest gotowość do kontaktu z drugim człowiekiem. Wtedy nawet można rapować z osobami niesłyszącymi z Węgier i Czech, grać w UNO albo zostać mistrzem piłki nożnej. Po prostu genialne! — uczestnik projektu „Budujemy mosty”.

Projekt jest cykliczny. Każde spotkanie ma inny temat przewodni, taki jak muzyka, sztuka, cyrk lub film i gromadzi około 50 osób (młodzież i opiekunów) z czterech państw.

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego jest partnerem projektu.

/Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego/

Poprzedni artykułStrach się śmiać – noc horrorów w CINEMA3D [ROZWIĄZANIE KONKURSU]
Następny artykułWójt Marcinowic tym razem otrzymał absolutorium