Strona główna Wydarzenia Świdnica Młodzi świdniczanie przeciw bezdomności

Młodzi świdniczanie przeciw bezdomności [FOTO]

0

Młodzi świdniczanie śpiewają, tańczą i kwestują na rzecz schroniska dla bezdomnych kobiet w Świdnicy. Obiekt, w którym będzie mogło znaleźć bezpieczną przystań 60 kobiet i dzieci, jest już gotowy, ale by zaczął funkcjonować potrzebne jest wyposażenie. W trakcie koncertu udało się zebrać 1402 zł, które zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu.

W sercu miasta o godz. 16.00 rozpoczął się koncert charytatywny zorganizowany na rzecz schroniska dla bezdomnych kobiet. Na scenie występują artyści m.in. z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. Muzyczne wydarzenie prowadzą djGacki i djPavlik. Podczas koncertu młodzi świdniczanie ze Stowarzyszenia „Ostatnia Nadzieja” zbierają brakujące środki na doposażenie schroniska. – Cel jest szczyty. Żyjemy, bowiem w czasach, kiedy bezdomność może dotknąć każdego z nas. Mamy nadzieje pomóc osobom dotkniętym przez życie i wykluczonym społecznie – zauważył dj Pawlik, czyli Łukasz Pawlik. – Dlatego my młodzi postaramy się przeciwstawić bezdomności – dodał dj Gacki, Gracjan Zając.
Inwestycja realizowana jest przez Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta. – Działamy w Świdnicy od 17 lat. W roku 2000 otworzyliśmy schronisko dla bezdomnych mężczyzn, na ul. Westerplatte. W tej chwili budujemy nowe schronisko, naprzeciw szpitala „Latawca”, na ulicy Św. Alberta. Inwestycja dobiega końca, ale potrzebujemy jeszcze pieniążków na doposażenie schroniska – mówiła prezes świdnickiego Towarzystwa Pomocy im. św Brata Alberta Gabriela Kowalczyk. W schornisku brakuje wykończeń pomieszczeń i sprzętu m.in. mebli, stołów, krzeseł czy wyposażenia kuchni. – Otwórzcie swoje serca. Wyobraźcie sobie jak to jest, gdy nie ma się do kogo pójść, kiedy nie ma się nikogo bliskiego, jak nie ma się pieniędzy i nawet nie można ich zarobić, bo zdrowie nie pozwala pracować. Pomoc czasami jest potrzebna i bardzo prosimy o wsparcie – zwracała się do mieszkańców Świdnicy Gabriela Kowalczyk.
Wolontariusze pełni optymizmu zbierają w szczytnym celu – Grosz do grosza i w końcu uda się zebrać potrzebne środki finansowe. Schronisko jest niezwykle potrzebne, bo będą mogli tam znaleźć bezpieczną przystań kobiety, dzieci i osoby niepełnosprawne – mówią kwestujący świdniczanie. W sumie w nowym schronisku przewidziano 60 miejsc.

Budowa obiektu wyniosła około 2,5 miliona złotych, 40% kosztów pokryła dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego, reszta pochodzi z wynajmu i sprzedaży nieruchomości należących do stowarzyszenia oraz z kwest.

Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec wakacji.

Tekst: AN
Zdjęcia: Artur Ciachowski

Poprzedni artykułW sobotę derby powiatu: Victoria Świebodzice – Polonia-Stal Świdnica [LIVE, ZAPOWIEDŹ WEEKENDU]
Następny artykułDzień Dziecka w Galerii Świdnickiej