Strona główna 0_Slider Letnie koncerty jazzowe rozpocznie Lunar Quartet

Letnie koncerty jazzowe rozpocznie Lunar Quartet [KONKURS]

0

Romantyczne brzmienia, kubańskie rytmy oraz wariacje argentyńskiego tango. Już wkrótce zaczyna się letnia odsłona koncertów w ramach 24. Świdnickich Nocy Jazzowych. Na początek zagra Lunar Quartet, gitarzysty jazzowego i kompozytora Mateusza Puławskiego. Wydarzenie muzyczne zaplanowano 29 czerwca w Klubie A’propos w Wałbrzychu. Dla naszych czytelników na koncert mamy dwa pojedyncze zaproszenia.
Letnia edycja w ramach 24. Świdnickich Nocy Jazzowych rozpocznie się nietypowo w Wałbrzychu od koncertu Lunar Quartet feat. Wojciech Lichtański. Formacja gitarzysty jazzowego i kompozytora, pochodzącego ze Świdnicy Mateusza Puławskiego zagra 29 czerwca o godz. 19.00 w Klubie A’propos.

Romantyzm Lunar Quartet
Formacja powstała w czerwcu 2013 roku w Amsterdamie z inicjatywy Mateusza Puławskiego. – Lunar Quartet jest w wielu aspektach romantycznym zespołem. Poszukujemy emocjonalnej więzi z słuchaczem. Reprezentujemy indywidualizm w muzyce. Opieramy nasze utwory na niemuzycznej treści, bardzo często na wpływie księżyca na nasze życie. Nasz przekaz jest czysty i dociera do publiczności. Jazz, który tworzymy, jest uszyty na miarę każdego, kto nie tylko łaknie pięknych dźwięków ale również poruszających obrazów i nadzwyczajnej estetyki. Jednym słowem: sztuki – tak opisuje zespół Mateusz Puławski.

W marcu zeszłego roku został wydany drugi krążek formacji, „Change Of Seasons”, który opowiada o poszukiwaniu własnej tożsamości. Ten temat został przedstawiony w akustycznej jazzowej oprawie przy pomocy XIX-wiecznie brzmiących, lirycznych kompozycji, ekscytujących improwizacji i głęboko osadzonego groovu.

Album podobnie jak debiutancka płyta zespołu„Half Moon Heart”, został bardzo dobrze przyjęty przez holenderską (i nie tylko) prasę jazzową. Był on również emitowany w radio zarówno w Holandii, jak i w Polsce, Niemczech, czy Hiszpanii. Zespół odbył dwie trasy koncertowe, w tym jedną po Holandii, Belgii i Polsce w 2016 roku, promując krążek „Change of Seasons”.

Tegoroczna trasa koncertowa rozpoczyna się w lato. Mateusz Pulawski Lunar Quartet przyjeżdża do Polski i Niemiec z nowym materiałem. Podczas turnee zespół zarejestruje ścieżki do nowego, trzeciego już albumu. Część tego materiału będzie można, przedpremierowo, usłyszeć na żywo. W trasę kwartet zabiera ze sobą jednego z najbardziej utalentowanych polskich alcistów młodego pokolenia Wojciecha Lichtańskiego.

Obecnie w skład Mateusz Pulawski Lunar Quartet wchodzą – Mateusz Puławski (gitara), Thomas Winther Andersen (kontrabas), Nicolo Ricci (saksofon) i Henning Luther (perkusja).

Bilety na koncert w wałbrzyskim Klubie A’propos w cenie – przedsprzedaż 25zł, w dniu koncertu 35zł.

Zgarnij wejściówki w konkursie
Dla naszych Czytelników mamy dwa pojedyncze zaproszenia na to wydarzenie. Wystarczy przesłać do nas e-mail zatytułowany „Noce jazzowe w Wałbrzychu” na adres [email protected] z poprawną odpowiedzią na pytanie konkursowe. E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej. Pytanie brzmi: Aktywne życie muzyczne Mateusza Puławskiego lidera Lunar Quartet, jak wiadomo, zaczęło się jeszcze w Świdnicy. Którego Liceum w Świdnicy jest absolwentem Mateusz Puławski?”. Na odpowiedzi czekamy do 22 czerwca.

Jakie jeszcze koncerty w letniej edycji Świdnickich Nocy Jazzowy?

2 lipca w patio Restauracji Rynek 44 w Świdnicy o godz. 18.00 odbędzie się koncert 3-0-3 (tresotres) Tango Fusion z Buenos Aires. Wstęp wolny.

7 lipca w „Noc Muzealną” w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy o godz. 22.30 odbędzie się koncert The Cuban Latin Jazz. Wstęp wolny.

/oprac. AN/

Poprzedni artykułKolarstwo przeplatane sztuką. Nowa wystawa Franciszka Jowika [FOTO]
Następny artykułZderzenie na skrzyżowaniu