Strona główna Temat dnia Kompleksowo i solidnie w MARCONI

Kompleksowo i solidnie w MARCONI

0

Działają na rynku profesjonalnych usług medycznych i rehabilitacyjnych od wielu lat. Dzięki znajomości potrzeb i problemów związanych z opieką nad osobami w starszym wieku, przeszło dwa lata temu rozszerzyli działalność o Dom Seniora. Grupa Marconi to szeroki zakres usług na różnych płaszczyznach.

Co wyróżnia Centrum Usług Medycznych Marconi Medica na tle konkurencji? Firma zatrudnia wysoko wykwalifikowaną kadrę fizjoterapeutów, która ukończyła studia w tym zakresie, ale również szereg kursów z terapii manualnej, metod neurofizjologicznych, PNF-u, a także kinesiotapingu. Kolejnym wyróżnikiem jest czas pracy. Ośrodek przy ulicy Rzeźniczej 13 w Świdnicy czynny jest od godziny 8:00 do godz. 19:30. Firma wciąż inwestuje w swoich pracowników poszerzając ich wiedzę merytoryczną i praktyczną oraz niezbędny sprzęt. Mamy naprawdę dobrej klasy urządzenia. Ostatnio uruchomiliśmy indywidualną strefę rehabilitacji (ISR), w której fizjoterapeuta stosuje wybrane metody pracy indywidualnej oraz zabiegi fizykalne, dobierając optymalny zakres rehabilitacji, przyczyniający się do szybkiej poprawy zdrowia pacjenta – mówi Agnieszka Olejniczak Kierownik Centrum Usług Medycznych Marconi Medica. Podkreśla, że praca jej zespołu ukierunkowana jest na taką współpracę z pacjentem, która przyniesie efekt już po pierwszych zabiegach. Z jakimi urazami, czy z jakimi rehabilitacjami mamy najczęściej do czynienia – pytamy. Od pourazowych, poudarowych, po złamania. To również skolioza i ostrogi piętowe, bóle kręgosłupa, bóle w odcinkach lędźwiowych czy zmiany międzykręgowe. Zajmujemy się szeroką gamą przypadków – zaznacza Kierownik.

Kilka dni temu Marconi oddało do użytku kolejne skrzydło Domu Seniora. Teraz znajdzie tam miejsce ponad 45 osób. Dzięki właściwej i oczekiwanej odpowiedzi na potrzeby Seniorów i ich Rodzin, Dom Seniora Marconi cieszy się sporym zainteresowaniem. Z uwagi na fakt, iż od wielu miesięcy kolejni Seniorzy oczekiwali na miejsce w naszej placówce do dyspozycji oddajemy kolejne nowocześnie wyposażone pokoje z łazienkami. Pomieszczenia spełniają wysokie standardy. Co więcej, są nawet lepsze niż w innych tego typu ośrodkach – wyjaśnia Agnieszka Olejniczak. Firma zainwestowała także w kolejną windę dla Seniorów, oraz system przywoławczy, który w lepszym stopniu zapewnienia opiekę pensjonariuszom. Znajduje się w każdym pokoju, podobnie jak możliwość przyłączenia telewizora, telefonu czy internetu.

Dom Seniora Marconi znajduje się niedaleko centrum miasta, co ma istotne znaczenie dla rodzin naszych podopiecznych. Współpracujemy z szeregiem placówek oświatowych na terenie miasta i gminy. W cenie pobytu wliczona jest rehabilitacja w podstawowym zakresie, opieka medyczna i pielęgniarska oraz wsparcie psychologa klinicznego. Kiedy trafia do nas pacjent po udarze, po wylewie, po złamaniu kości szyjki udowej jest możliwość rozszerzenia pakietu rehabilitacyjnego o kolejne specyficzne dla każdego przypadku zabiegi, tak aby rehabilitacji było więcej i żeby była ukierunkowana na dany proces chorobowy – dodaje Agnieszka Olejniczak. Oferta poszerzona została o rehabilitację neurologiczną, która wpływa na poprawę stanu pacjentów dotkniętych udarem, urazem czaszkowo-mózgowym i innymi schorzeniami neurologicznymi, takimi jak stwardnienie rozsiane czy choroba Parkinsona. Osoby, które przeszły na przykład udar mózgu wymagają jak najszybciej rozpoczęcia kompleksowej rehabilitacji. Skutecznie przeprowadzone leczenie rehabilitacyjne umożliwia odzyskać maksymalnie duży zakres sprawności ruchowej, intelektualnej oraz zdolności do komunikowania się z otoczeniem. Dom Seniora Marconi oferuje również pobyty czasowe dla osób, które nie mogą pozostać w domu bez opieki. Zbliża się okres urlopowy, w którym często przyjmujemy Seniorów na pobyty całodobowe, kilkutygodniowe w trakcie których świadczymy pełną opiekę medyczno – pielęgniarską wraz z pakietami rehabilitacyjnymi oraz całodziennym wyżywieniem – wyjaśnia Agnieszka Olejniczak.

Druga „ręka” Grupy

Od lat Marconi dba również o bezpieczeństwo i utrzymanie czystości u swoich Klientów. Zapewnia zarówno ochronę fizyczną, jak i elektroniczną, monitoring obiektów czy systemów alarmowych oraz utrzymanie ruchu i porządku.

Grupa MARCONI działa w obszarze usług dla biznesu od ponad 20 lat. Jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w regionie. W ostatnich latach zostaliśmy uhonorowani wieloma nagrodami. Dowodzi to wysokiej jakości świadczonych usług i społecznej odpowiedzialności biznesu. Precyzyjnie odpowiadamy na wszystkie potrzeby naszych Klientów. Wspólnie wypracowujemy takie rozwiązania, które przynoszą obu stronom satysfakcję ze wzajemnej współpracy – wyjaśnia Piotr Nawrot, dyrektor sprzedaży i marketingu. Naszą działalność rozpoczęliśmy od usług porządkowych, przez lata poszerzając swój portfel o kolejne gamy świadczonych usług, aby w efekcie naszych działań dostarczać Klientom produkty najwyższej jakości dbając jednocześnie o ich najwyższą efektywność kosztową. W naszej działalności mocno stawiamy na rozwój i stałe poszerzanie wiedzy całego zespołu, czego odzwierciedleniem jest bardzo bogata oferta oraz silny wizerunek zbudowany na solidnej podstawie, jaką stanowią nasze dotychczasowe doświadczenia i osiągnięcia, jak również wartości którymi kierujemy się we współpracy z naszymi Klientami. W 2015 roku za wspieranie osób niepełnosprawnych otrzymaliśmy nagrodę „Gryf bez Barier” z czego jesteśmy dumni – podsumowuje Piotr Nawrot.

Firma Marconi zapewnia swoim Klientom wysokie odpisy na PFRON. Posiada status Zakładu Pracy Chronionej (ZPChR), wspiera swoich pracowników w rehabilitacji i podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Wspiera aktywizację zawodową osób z orzeczeniami o niepełnosprawności, przy jednoczesnej dbałości o bardzo wysoką jakość świadczonych przez zatrudnioną kadrę profesjonalnych usług dla biznesu.

Atutem grupy Marconi jest kompleksowość świadczonych usług. Pracownicy firmy mogą nie tylko ochraniać Twój zakład i majątek, ale również zadbać o jego wygląd. Zanim ekipa przystąpi do pracy ogląda miejsce, aby dobrać optymalną technologię i organizację procesu sprzątania. Usługi wykonywane są przy pomocy cichych i wydajnych maszyn, co sprawia, że prace porządkowe realizowane są w maksymalnym możliwym komforcie. – Współpracujemy z wyspecjalizowanym dystrybutorem NTH dostarczającym szeroką paletę środków czystości i sprzętu. Dzięki ciągłym szkoleniom kwalifikacje personelu pozostają zawsze na najwyższym poziomie – mówi Piotr Nawrot. Grupa Marconi oferuje również szeroki wachlarz usług z zakresu architektury krajobrazu, ogrodnictwa, wycinki i pielęgnacji drzew.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCzekają na dawców szpiku w Galerii Świdnickiej [FOTO]
Następny artykułArtur Klaja odzyskuje siłę i zdrowie. Terapia przynosi efekty [FOTO/WIDEO]