Strona główna Wydarzenia Jubileusz Świdnickich Amazonek

Jubileusz Świdnickich Amazonek

0

Nikt nie może powiedzieć, że ten problem go nie dotyczy. Dziś może i tak, ale jutro? Jubileusz 20-lecia działalności Świdnickiego Stowarzyszenia „Amazonki” jest powodem do zadowolenia, że przez te wszystkie lata pomagając innym, pomagacie sobie nawzajem i za to pragnę w imieniu władz samorządowych wam serdecznie podziękować – mówiła Teresa Mazurek podczas jubileuszowych obchodów w teatrze miejskim.

Świdnickie Stowarzyszenie Amazonki powstało w 1997 r. z inicjatywy doktor Ewy Kilar, jako Terenowy Oddział Wałbrzyskiego Stowarzyszenia. Osobowość prawną zyskało w 2001 r. W jego szeregach są także panie z gminy Świdnica. Ich zadaniem jest pomoc kobietom dotkniętym chorobą raka piersi.

Przez dwadzieścia lat swojej działalności zyskały wielu przyjaciół, czego dowodem była obecność zaproszonych gości.

– Słowa uznania kieruję pod adresem obecnej tu dzisiaj pani Ewy Kilar, ordynator oddziału onkologicznego Szpitala „Latawiec”, za popularyzację badań profilaktycznych. Dzięki temu wiele kobiet może uniknąć bólu i cierpienia, a bardzo często zyskuje życie. Mówię to z pełnym przekonaniem, opartym na własnym doświadczeniu. Życzę Świdnickim Amazonkom by pomoc drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania, a w życiu osobistym dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności – dodaje wójt Teresa Mazurek.

/Janusz Waligóra, UG Świdnica/

 

Poprzedni artykuł„Mrówkojadom” stuknęła 60-tka [FOTO]
Następny artykułPiłkarze Polonii-Stali grają z Unią Bardo [RELACJA LIVE]