Strona główna Wydarzenia Świdnica Języki świata w świdnickiej „szóstce”

Języki świata w świdnickiej „szóstce” [FOTO]

0

Co roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy obchodzone są Dni Językowe. Tym razem przypadły na 5-8 czerwca. Celem uroczystości jest zainteresowanie dzieci kulturą innych państw oraz rozbudzenie w nich ciekawości do poznania otaczającego ich świata, jak również uczenie tolerancji do bliższych i dalszych sąsiadów.

Uczniowie biorą udział w konkursach, projektach, lekcjach kulturowych, które są świetnym sposobem na poszerzanie horyzontów, rozwijają zainteresowania, i co najważniejsze zachęcają do poznawania języków obcych.

Wieczorek Językowy, zorganizowany 8 czerwca, stanowił podsumowanie Dni Językowych. Dzieci prezentowały swoje umiejętności językowe, ale także, wokalne, aktorskie, recytatorskie, czy taneczne. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, odgrywały scenki językowe. Największą atrakcją w tym roku okazał się „Międzynarodowy Pokaz Mody”. Przy akompaniamencie tradycyjnych melodii obcych państw, uczniowie klas 5 i 6 zaprezentowali nie tylko typowe stroje, ale także ciekawostki z różnych stron świata. Dla uczniów była to także okazja do wzmocnienia więzi koleżeńskiej poprzez spędzanie czasu na wspólnej zabawie. Dzieci uczęszczające na dodatkowe zajęcia taneczne zaskoczyły wszystkich fenomenalnym kowbojskim tańcem.

W tym roku uczniowie klasy 4b wzięli udział w międzynarodowym projekcie eTwinning pt. „Shool Life in Europe”. Projekty eTwinning promują współpracę szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych. Tym razem naszymi partnerami w projekcie byli uczniowie z Grecji, Włoch i Hiszpanii. Głównym celem projektu było znalezienie podobieństw i różnic w systemie edukacji w europejskich państwach. Na platformie TwinSpace dzielili się informacjami o sobie, swoich pasjach, zainteresowaniach, sukcesach, o szkole, projektach, które realizują, a także tradycjach i zwyczajach związanych z ich krajami.

/Opracowała: Magdalena Kucharczyk-Pleśnierowicz, SP 6/
Zdjęcia SP 6

Poprzedni artykułPartnerskie spotkanie w Ermont
Następny artykułNajlepsze ośrodki szkolenia kierowców jazdy z pucharami [RANKING]