Strona główna 0_Slider III Świdnicka Noc z Biologią

III Świdnicka Noc z Biologią

0

„Kiedy Wilk stał się psem”, „O architekturze galaretki i żelek”, „Król Lew i inne megakoty” – to tylko trzy z 12 tematów warsztatów i prelekcji multimedialnych, przygotowanych w ramach III edycji Świdnickiej Nocy z Biologią. II Liceum Ogólnokształcące wraz z Wydziałem Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego w piątek, 9 czerwca postanowiło poprzez praktykę wzbudzić u młodzieży z powiatu świdnickiego  chęć do poznania  tajemnic świata biologicznego.

III edycję Świdnickiej Nocy z Biologią o godzinie 15.30 otworzył dyrektor II LO Jacek Iwancz oraz doktor Ewa Stefańska – Krzaczek z Uniwersytetu Wrocławskiego. Atrakcyjne i ciekawe wykłady oraz warsztaty prowadzone przez studentów uniwersytetu trwały od 15.45 do 21.00 i przyciągnęły ponad 250 osób ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego.

Przed uczniami postawione zostały pytania dotyczące zwierząt, świata roślin oraz człowieka. Jednymi z bardziej obleganych zajęć były te dotyczące „Wpływu Pasożyta na Żywiciela”. Polegały na możliwości zaobserwowania przez mikroskop wybranych pasożytów, które mogą dostać się do ciała człowieka. Najmłodsi jednak z radością wybrali się na zajęcia o „Czołgach zwierzęcego świata”, które objaśniały historię Stefanii – nosorożca z Wielkopolski oraz odpowiadały na pytania: czy róg nosorożca może leczyć? Lub dlaczego kiedyś tym zwierzętom żyło się lepiej?

W nadzwyczajnych warsztatach udział wzięli I Liceum, II Liceum, III Liceum, ZSB-E i gimnazja ze Świdnicy, Świebodzic, Witoszowa, Pszenna, Jaworzyny oraz Marcinowic.

Tekst i zdjęccia Artur Ciachowski

 

Poprzedni artykułRozpoczęła się walka o Puchar Szarych Wilczków [FOTO]
Następny artykuł„Mrówkojadom” stuknęła 60-tka [FOTO]