Strona główna 0_Slider Chciały okraść staruszka, wpadły na gorącym uczynku

Chciały okraść staruszka, wpadły na gorącym uczynku

5

Udawały pracownice administracji, a faktycznie usiłowały okraść 88-latka. Trzy kobiety zostały zatrzymane przez policjantów ze świdnickiej komendy na gorącym uczynku. Są podejrzane o jeszcze jedno przestępstwo.

Starszy mężczyzna wpuścił kobiety do mieszkania, nie znając ich prawdziwych zamiarów. Następnie pod pozorem sprawdzenia wody kobiety chciały dokonać kradzieży pieniędzy i wartościowych przedmiotów. Policjanci zdołali je zatrzymać.

Takim szczęściem nie może cieszyć się inna mieszkanka Świdnicy, która kilka dni wcześniej padła ofiarą tych samych sprawczyń. Wówczas weszły  do jej mieszkania pod pozorem przekazania przesyłki dla sąsiada, prosząc o długopis i kartkę, uśpiły czujność 83-latki. Jedna z kobiet poprosiła pokrzywdzoną o pomoc w wypisaniu informacji dla sąsiada, a druga w tym czasie przeszukała szafki w mieszkaniu, skąd ukradła 1100 złotych. Następnie kobiety wyszły z mieszkania. Pokrzywdzona dopiero po fakcie zorientowała się, że została okradziona i wtedy zawiadomiła policję.

Wszystkie trzy podejrzane usłyszały już zarzuty i przyznały się do dokonania oraz usiłowania kradzieży. Za takie czyny grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich osób, w szczególności starszych, aby nie wpuszczać nikogo obcego do domu, kiedy jesteśmy sami. Sprawdźmy przed spotkaniem osobę, która podaje się za pracownika danej instytucji, czy ta faktycznie wysyłała do nas swojego przedstawiciela. W razie jakichkolwiek wątpliwości poinformujmy o wszystkim policję.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./