Strona główna 0_Slider Bogactwo rozmaitości na lipcowym Targu Ziemi

Bogactwo rozmaitości na lipcowym Targu Ziemi

0

Wegańskie kosmetyki pełne miąższu, ręcznie robione kolorowe torby i zabawki, oryginalne kobiece ubrania, własnego projektu koszulki czy średniowieczne stroje – będzie można znaleźć na lipcowej odsłonie Targu Ziemi 124 w Kraskowie. Spotkanie z rzemieślnikami, twórcami nietuzinkowych wyrobów, lokalnymi artystami oraz fascynatami slow foodu- rolnikami, na którym nie zabraknie pysznego, zdrowego i regionalnego jedzenia zaplanowano w niedzielę 2 lipca w godz. od 12.00 do 16.00.
W Bzowej Ostoi tuż przy urokliwym pałacu w Kraskowie znów miłośnicy nietuzinkowych produktów i zdrowej żywności będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym kiermaszu pełnym regionalnych wytworów.
Wydarzenie po raz trzeci organizuje Inicjatywa Kooperatywy 124 przy wsparciu Gminy Marcinowice i Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach. – To miejsce spotkań z rzemieślnikami, twórcami nietuzinkowych wyrobów, lokalnymi artystami i dziwakami oraz fascynatami slow foodu- rolnikami, serowarami i hodowcami ekologicznymi. To nie tylko zdrowe i ciekawe, osobiste zakupy. To również sposób spędzenia czasu. Na świeżym powietrzu, z dala od miasta- wśród starych przyjaciół i nowych, niecodziennych znajomości. Rozglądamy się dookoła i dostrzegamy, ilu wspaniałych ludzi mieszka niemalże po sąsiedzku, jakie mają pasje, co ciekawego potrafią zdobić – opisują kiermasz organizatorzy.
Kolejna, trzecia już odsłona, Targu Ziemi 124 kusi odwiedzających coraz to większą i bogatszą ofertą lokalnych i zdrowych produktów. 2 lipca (czyli tak jak założyli organizatorzy – w każdą pierwszą niedzielę miesiąca) w Bzowej Ostoi – ekologicznym gospodarstwie przypałacowym w Kraskowie odwiedzający zaopatrzą się w produkty najwyższej jakości.
Oprócz pysznej, zdrowej, świeżej i regionalnej żywności, warzyw sezonowych, serów, jogurtów naturalnych, chlebów, przetworów, syropów z kwiatów, owoców i liści ziół, na stoiskach odwiedzający znajdą także wiele innych niebanalnych, rękodzielniczych wyrobów.
Na lipcowym kiermaszu zaprezentowane zostaną także wegańskie kosmetyki pełne miąższu, ręcznie robione kolorowe torby i zabawki, oryginalne kobiece ubrania, własnego projektu koszulki czy średniowieczne stroje. W sumie w wydarzeniu weźmie udział ponad 30 wystawców.
Motywem przewodnim lipcowej odsłony są mydła, których zapach unosił się będzie nad wszystkimi odwiedzającymi. Dream Style zaprasza z tej okazji na specjalne „Warsztaty mydlarskie – nie ma lipy”.
Targ Ziemi 124 potrwa do grudnia. Następna edycja kiermaszu tym razem jagodowego zaplanowano 6 sierpnia.

/oprac./
Zdjęcia: Targ Ziemi 124

Poprzedni artykułMalowanie oznakowań w Świdnicy wciąż z problemami
Następny artykułOłówek Pawła: Mustangi w Świdnicy