Strona główna 0_Slider Będą pikiety przed POLOmarketami

Będą pikiety przed POLOmarketami

0

Byli pracownicy sieci sklepów POLOmarket od lutego urządzają pikiety przeciwko dawnemu pracodawcy. Akcje zostaną przeprowadzone także w Świdnicy i Świebodzicach.

Akcje protestacyjne trwają już od połowy lutego, do tej pory odbywały się akcje protestacyjne pod sklepami POLOmarket w Bydgoszczy, Gdańsku, Osielsku, Przysieku i Unisławiu, Wadowicach oraz w Częstochowie.  Byli pracownicy POLOmarketu zrzeszeni w Związku Syndykalistów Polski – Grupa POLOmarket walczą min. o wypłatę zaległych wynagrodzeń za nadgodziny, dodatki za godziny nocne i odszkodowań za pozbawianie pracowników prawa do przerwy – czytamy w informacji przesłanej do redakcji Swidnica24.pl. Pikiety zostaną zorganizowane także w Świdnicy i Świebodzicach już jutro.

Stanowisko zarządu sieci cytowała Gazeta Wyborcza na początku maja 2017 roku w artykule „POLOmarket reaguje po kolejnych protestach pracowników”: „Nie lekceważymy żadnych sygnałów dotyczących funkcjonowania naszych sklepów. Dlatego po pikietach, niezależnie od niedawnych kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, przeprowadziliśmy dodatkowe, własne audyty – wyjaśnia Michał Seńczuk, dyrektor operacyjny POLOmarketu i członek zarządu sieci. Zarząd sieci powołał się też na wyniki kontroli PIP. W 2016 i 2017 r. było ich 42. – Nie wykazały rażących nieprawidłowości, które mogłyby potwierdzić zarzuty stawiane przez byłych pracowników – podkreśla Seńczuk”.
/opr. asz/
Zdjęcie nadesłane
Poprzedni artykułRzut beretem i bieg kelnerski na Uniwersjadzie
Następny artykułRowerami okrążyli Polskę i zebrali na leczenie Blanki 20 tys. zł [FOTO]