Bartosz Kozina, uczeń klasy II B Szkoły Podstawowej w Strzelcach został laureatem regionalnego i wojewódzkiego etapu VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”. Organizatorem konkursu była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Cenne nagrody rzeczowe wręczyli uczniowi SP w Strzelcach 2 czerwca kierownicy placówek terenowych KRUS ze Świdnicy i Wałbrzycha – Urszula Dembińska oraz Bartłomiej Grzegorczyk. W uroczystości wziął udział także wójt Marcinowic Władysław Gołębiowski, który zagwarantował Bartkowi i jego rodzicom wyjazd do Warszawy, by mógł odebrać kolejną nagrodę tym razem w Sali Kolumnowej Sejmu. Chłopiec znalazł się w ścisłej czołówce 30-stu wyróżnionych w kraju. Zwycięska praca powstała pod kierunkiem Joanny Kubickiej.
/UG w Marcinowicach/

![80 lat służby i nowa remiza. Strażacy z Zebrzydowa świętowali jubileusz [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/20260516_otwarcie_remizy_OSP_Zebrzydow-2-238x178.jpg)


![Pożar instalacji fotowoltaicznej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/fot.-Mariusz-Czekaj-2-100x75.jpg)

![Po tragicznej śmierci pieszych nowe ograniczenia i kontrole na krajowej „piątce” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/6a-100x75.jpg)


![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)