Strona główna Temat dnia Akcesoria kuchenne, garnki, patelnie – z supermarketu czy ze specjalistycznego sklepu?

Akcesoria kuchenne, garnki, patelnie – z supermarketu czy ze specjalistycznego sklepu?

0

Obecnie wszelkie akcesoria kuchenne, garnki czy patelnie można kupić w supermarketach lub dyskontach. Koszt zakupu łyżki cedzakowej, silikonowej łopatki do smażenia lub trzepaczki w najpopularniejszych sklepach tego typu to wydatek rzędu 5 złotych, a zakupu garnka lub patelni – 20-30 złotych. Czy warto kupować tego typu produkty? Czy może lepiej postawić na sklepy specjalistyczne takie jak ostry-sklep.pl?

Różnice nie tylko w cenie

W pierwszej chwili można stwierdzić, że jedyną różnicą pomiędzy akcesoriami kuchennymi, garnkami i patelniami z supermarketów a tymi samymi produktami ze sklepów specjalistycznych jest cena. Jest to jednak błędne przekonanie. Jeśli bliżej obejrzy się garnek czy rondelek z dyskontu, zauważy się, że jego uchwyty słabo się trzymają, a metal, z którego został wykonany jest cienki, przez co szybko zacznie się wypaczać. Ponadto jeżeli będzie to garnek lub rondelek emaliowany, już w supermarkecie bądź dyskoncie będzie można zauważyć w jego wnętrzu odpryski. Warto zaznaczyć, że odpryski emalii sprawiają, że szkodliwe substancje przenikają do jedzenia, dlatego naczynie z takimi uszkodzeniami powinno się wyrzucić.

Ponadto garnki i akcesoria kuchenne z supermarketów i dyskontów często są niedostosowane do gotowania na kuchenkach indukcyjnych. Jeżeli będzie chciało gotować się w nich na kuchni indukcyjnej, okaże się to niemożliwe, gdyż znajdująca się w naczyniu woda lub gotowa potrawa nie będzie się nagrzewać.

Taniej, a jednak drożej?

Okazuje się, że trwałość naczyń do gotowania i akcesoriów kuchennych z marketów i dyskontów jest niekiedy tak niska, że trzeba je wyrzucić nawet po kilku użyciach. Jeżeli natomiast zakupi się wysokiej jakości garnek, patelnią lub akcesorium kuchenne ze specjalistycznego sklepu, zapłaci się więcej, jednak przedmiot posłuży znacznie dłużej. Niektórzy renomowani producenci dają 25-letnią gwarancję na produkowane naczynia i akcesoria do kuchni, co oznacza, że początkowa wysoka cena zakupu, okaże się w przeliczeniu na czas korzystania z danej rzeczy o wiele niższa niż początkowo się wydawało.

Odpowiedź na pytanie, gdzie kupować garnki, patelnie, akcesoria kuchenne czy noże jest zatem jednoznaczna. Warto wybierać jedynie wysokiej klasy naczynia do gotowania dostępne w wyspecjalizowanych sklepach, proponujących tylko te produkty, które posłużą przez wiele lat doskonale spełniając w tym czasie swoje zadanie. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż kupowanie co kilka miesięcy garnków w hipermarkecie.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWkrótce rusza Wakacyjna Liga Piłki Nożnej. Kto chętny?
Następny artykułSaperzy na budowie parkingu