Strona główna 0_Slider Akademia dokumentalna na wielkim ekranie – nowy cykl w CINEMA3D

Akademia dokumentalna na wielkim ekranie – nowy cykl w CINEMA3D

0

CINEMA3D zaprasza na nowy cykl filmowy – Akademia dokumentalna – oparty wyłącznie na filmach dokumentalnych. Już w najbliższy wtorek, 13 czerwca, zaprezentujemy film „Więcej niż miód”, w którym poznamy pszczelarzy, naukowców i rolników, owładniętych pasją do pszczół i pragnących poznać tajemnicę ich masowej śmierci.

 

Akademia Dokumentalna to jedyny w Polsce program kinowy w całości oparty na filmach dokumentalnych. Filmy pochodzą z DOCS AGAINST GRAVITY FILM FESTIVAL, jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, zdobywcy prestiżowej nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce. Z bogatej oferty festiwalowej do programu Akademii zostały wybrane filmy, które otwierają oczy na różnorodne sprawy, poszerzają horyzonty oraz rzucają nowe światło na trudne tematy.

Zapraszamy do kina w co drugi wtorek o godz. 18:00 na specjalnie wyselekcjonowane i prezentowane w ramach cyklu filmy dokumentalne, które stawiają poważne pytania i prowokują do przemyśleń, poruszając bardzo zróżnicowaną tematykę.

Już w najbliższy wtorek, 13 czerwca, zaprezentujemy film dokumentalny „Więcej niż miód”.

Opis filmu

Nominowany do Oscara reżyser Markus Imhoof, który w życiu prywatnym jest wnukiem szwajcarskiego pszczelarza, opowiada o poważnym kryzysie, jaki dotyka obecnie populację pszczół. W ciągu ostatniej dekady wyginęły ich miliony.

Wykorzystując najnowszą technologię, umożliwiającą obserwację niewidocznych gołym okiem zjawisk, Imhoof z własnej perspektywy pokazuje rolę i piękno pszczół, a także fatalizm ich losu. Podróżując z kamerą po całym świecie: od Europy po USA, Australię i Chiny, filmuje tereny, na których zamieszkują pszczoły, a za pomocą mikroskopowych zdjęć pokazuje, jak żyją i zachowują się w gniazdach i ulach.

Pszczoły to nie tylko istotne ogniwo ziemskiego ekosystemu, lecz również ważny czynnik plonotwórczy. Zamieszkują Ziemię równie długo jak człowiek, ale gdy one wyginą – jak twierdził Einstein – ludziom pozostaną nie więcej niż cztery lata życia.

CYKL AKADEMIA DOKUMENTALNA (więcej informacji o filmach na www.cinema3d.pl)

13 czerwca, 18:00

Więcej niż miód

 

 

27 czerwca, 18:00

Człowiek (Human)

 

 

11 lipca, 18:00

Sól ziemi

 

 

25 lipca, 18:00

Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham

 

 

8 sierpnia, 18:00

Szwedzka teoria miłości

 

 

22 sierpnia, 18:00

Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci

 

 

Bilety, w cenie 14 zł za seans, dostępne w kasach kin i na stronie www.cinema3d.pl

Poprzedni artykułZwycięstwa młodego ŚKPR-u. Puchary zostały w Świdnicy! [FOTO]
Następny artykułSeria przerwa, Unia drugi raz lepsza [FOTO]