Strona główna Wydarzenia Świdnica Wychowankowie SPDC „Serce” z wizytą w Osiecznicy

Wychowankowie SPDC „Serce” z wizytą w Osiecznicy [FOTO]

0

18 szkół i placówek z całej Polski, którym patronują Kawalerowie Orderu Uśmiechu, spotkało się na dorocznym zlocie (19-21 maja). Tym razem gospodarzem spotkania był  Zespół Edukacyjny w Osiecznicy (woj. lubuskie), a Świdnicę reprezentowali wychowankowie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce”: Piotr Dżuryk, Kacper Malik, Valentyna Kisterova, którzy pojechali na zlot z opiekunami Agnieszką Szcześniak-Staniszewską i Henrykiem Staniszewskim.

Dla świdnickiego „Serca” to już kolejny zlot i podobnie jak wcześniej – wrażenia bardzo pozytywne. – To dla wszystkich dzieci spora przygoda i ciekawe doświadczenie – mówi Agnieszka Szcześniak-Staniszewska.

Doroczne spotkania szkół spod znaku uśmiechniętego słoneczka mają na celu integrację, wymianę doświadczeń nauczycieli i wychowawców, propagowanie idei Orderu Uśmiechu, oraz promocję regionu. Na wszystkich gości w Osiecznicy czekało wiele ciekawych zajęć – każda szkoła przygotowywała własną prezentację, gdzie tym razem hasłem przewodnim był folklor. Uczniowie uczestniczyli także w spotkaniach z Kawalerami Orderu Uśmiechu, m.in. Markiem Michalakiem Rzecznikiem Praw Dziecka i Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Krzysztofem Bramorskim, Ryszardem Kiełkem i ks. Piotrem Sadkiewiczem, a w części oficjalnej  brali udział w uroczystej dekoracji nowego Kawalera Orderu Uśmiechu, którym została Batia Gilad z Izraela, którą młodzi świdniczanie mieli okazję gościć u siebie niedawno, gdy SPDC „Serce” na zaproszenie przewodniczącej wstępowało w szeregi Międzynarodowego Stowarzyszenia Janusza Korczaka.

Dzieci wzięły również udział w akcji charytatywnej. Tegoroczny Bieg o Uśmiech posłużył zbiórce środków na leczenie i rehabilitację Igora Kruszyńskiego, chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną, który mieszka w Krośnie Odrzańskim, a obecnie jest w trakcie leczenia w Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu.

/Ewa Dryhusz/
Zdjęcia Piotr Molęcki

Poprzedni artykułWykręcili znakomity rezultat. Rekord pobity! [FOTO]
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]