Strona główna Kultura Warszawski organista zagra w Kościele Pokoju

Warszawski organista zagra w Kościele Pokoju

0

Znakomitego warszawskiego organisty, wykładowcę Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina Jarosława Wróblewskiego usłyszymy już w niedzielę, 28 maja w Kościele Pokoju w Świdnicy. Koncert odbędzie się w ramach Festiwalu „Nowowiejski – Świdnica – Organy”.
Fundacja Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit zaprasza na trzecie już muzyczne wydarzenie w ramach trwającego od  początku maja nowego świdnickiego Festiwalu „Nowowiejski – Świdnica – Organy”. Każdy koncert przybliża muzykę Feliksa Nowowiejskiego, a także pokrewnych mu kompozytorów.

W najbliższą niedzielę, 28 maja o godzinie 19.00 w Kościele Pokoju w Świdnicy wystąpi znakomity warszawski organista, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Jarosław Wróblewski.

W jego wykonaniu publiczność usłyszy m.in. VIII Symfonię organową Feliksa Nowowiejskiego, monumentalne, wirtuozowskie dzieło.Podczas koncertu będzie można podziwiać grę organisty na ekranie znajdującym się przed ołtarzem.

Wstęp wolny.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Nowowiejski 2017” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Organizatorzy Festiwalu: Fundacja Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit, Kościół Pokoju w Świdnicy, Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Kultury.

Poprzedni artykułMija 110. rocznica istnienia Kościoła Adwentystów w Świdnicy [WYWIAD]
Następny artykuł„Kultura fizyczna” po raz drugi