Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Walczyli o laur Młodego Samorządowca

Walczyli o laur Młodego Samorządowca

0

Gospodarze tegorocznego konkursu o Laur Młodego Samorządowca nie mieli sobie równych. Tytuł ten trafił do Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Lutomi Dolnej.

To już gminna tradycja, że na kilka dni przed ogólnopolskim Dniem Samorządu Terytorialnego organizowany jest konkurs wiedzy samorządowej. 9 drużyn 3 osobowych z 6 szkół podstawowych oraz 3 gimnazjów z terenu gminy Świdnica stanęło do rywalizacji o Laur Młodego Samorządowca. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu samorządu terytorialnego na przykładzie gminy Świdnica, a nawet wiedzy na temat ilości gmin w Polsce.

  – Nasza gmina jest idealnym przykładem miejsca gdzie warto żyć i wracać. Wielu z was podąży dalszą drogą edukacji oraz zainteresowań. Najważniejsze jest pamiętać skąd jesteśmy i gdzie się wychowaliśmy. Mam nadzieję, że wiedza którą dzisiaj się wykazaliście będzie sukcesywnie poszerzana i uzupełniana. Również bardzo dziękuję osobom, które was przygotowywały, włożyły one wiele trudu, który się opłacił i pokazał, że to wy jesteście najlepszą inwestycją. Kto wie, może wśród was znajduje się przyszły wójt, skarbnik bądź pracownik naszej gminy – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek

Kategoria szkoły podstawowe:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Lutomi Dolnej
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym
III miejsce- Szkoła Podstawowa w Pszennie
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Mokrzeszowie
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Grodziszczu
V miejsce – Szkoła Podstawowa Bystrzycy Górnej

Kategoria gimnazja:

I miejsce – Gimnazjum w Lutomi Dolnej
II miejsce – Gimnazjum w Witoszowie Dolnym
III miejsce – Gimnazjum w Pszennie

/Źródło UG Świdnica/

Poprzedni artykułWeekendowy Magazyn Swidnica24.pl w nowej odsłonie!
Następny artykułImprezka przed dworcem