Strona główna Wydarzenia W Łażanach ruszyła budowa kanalizacji

W Łażanach ruszyła budowa kanalizacji [FOTO]

0

Rozpoczęły się prace przy budowie kanalizacji w Łażanach w gminie Żarów. Obecnie prace na terenie wsi koncentrują się przy ulicy Osiedlowej i Sportowej. To dopiero pierwszy etap tej inwestycji, w ramach której planowane jest wybudowanie łącznie 6,02 km sieci kanalizacji sanitarnej w układzie grawitacyjno-tłocznym.
Projekt zakłada także budowę przepompowni ścieków oraz sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic Polnej i Szkolnej w Łażanach. – Z pierwszymi robotami ruszyliśmy w połowie kwietnia, a obecnie mamy już inwestycję zrealizowaną w dwudziestu procentach. W pierwszej kolejności ułożone zostały rurociągi kanalizacyjne na dość dużych głębokościach. Jesteśmy także w trakcie załatwiania pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji na drogach powiatowych przy ulicy Wrocławskiej i Strzegomskiej w Łażanach. Tam metodą odkrywkową będziemy wykonywać roboty, a następnie zaplanowane zostało całkowite odtworzenie nawierzchni – wyjaśnia Bronisław Bernad kierownik budowy z firmy Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego i Melioracji w Legnicy wykonawca inwestycji.

 – Jest to priorytetowa inwestycja, bowiem do wybudowanego systemu kanalizacyjnego podłączonych zostanie 636 mieszkańców wsi. A dzięki budowie 6,02 km sieci kanalizacji sanitarnej ścieki odprowadzane będą do oczyszczalni ścieków w Żarowie. Prace postępują i jeśli nadal wszystko będzie przebiegało bez przeszkód, zgodnie z tym, co zapowiada wykonawca inwestycji, budowa kanalizacji zakończy się jeszcze w tym roku – mówi burmistrz Żarowa Leszek Michalak.

Całkowity koszt inwestycji pn. „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Aglomeracji Żarów poprzez budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Łażany” wyniesie 4 425 576,28 złotych, z czego 3 058 325,06 złotych stanowi dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

/Magdalena Pawlik – UM Żarów/

Poprzedni artykułBorów zmienia oblicze [FOTO]
Następny artykułPrzypalała 4-letniego syna papierosami