Strona główna 0_Slider Ulica Wrocławska bez wody w kranach do jutra

Ulica Wrocławska bez wody w kranach do jutra [Aktualizacja]

0

Już od godziny 14.00 nie ma wody w kranach mieszkań przy części ulicy Wrocławskiej w Świdnicy. To efekt błędu wykonawcy prac, zleconych przez ŚPWiK- wyjaśnia rzecznik spółki. Woda dzisiaj zostanie dowieziona beczkowozem.

Aktualizacja: Jak informuje rzecznik, działania zostały podjęte szybciej i woda jeszcze dzisiaj pojawi się w kranach.

Przed południem bez wody byli mieszkańcy ulic Wodnej, Warszawskiej i Mieszka I, ale tę uciążliwość przedsiębiorstwo zapowiadało, rozwieszając informacje na bramach. Woda pojawiła się we wczesnych godzinach popołudniowych, ale po 14.00 zabrakło jej w mieszkaniach przy ul. Wrocławskiej. Mieszkańcy skarżyli się, że pod podanymi na stronie ŚPWiK numerami telefonów nie mogli uzyskać informacji, co się stało i jak długo wody nie będzie.

Jak tłumaczy Witold Tomkiewicz, rzecznik prasowy miejskich spółek, wykonawca realizujący wymianę części wodociągu pod remontowanym skrzyżowaniem ulic Wodnej i Mieszka I popełnił błąd, który doprowadził do odcięcia dopływu wody do budynków przy ulicy Wrocławskiej, od skrzyżowania z Wodną w kierunku Łącznej. Dzisiaj wodę dowiezie beczkowóz, awaria ma zostać usunięta jutro rano.

/asz/

Poprzedni artykułCzołówka na trasie Świdnica-Dzierżoniów
Następny artykułChore szczenię przywiązano do znaku. Powoli powraca do zdrowia [Aktualizacja]