Strona główna Wydarzenia Świebodzice Święto Czekolady z urodzinami słynnego Michałka

Święto Czekolady z urodzinami słynnego Michałka [FOTO]

0

Już po raz czwarty świebodziczanie i mieszkańcy okolicznych miejscowości bawili się na Święcie Czekolady. Najsłodszy festyn w regionie odbył się w sobotę, 20 maja, w Parku Miejskim w Świebodzicach. Towarzyszyło mu wiele atrakcji i niespodzianek.
Parkowe alejki zapełniły się odwiedzającymi, którzy mogli korzystać z wielu atrakcji, przygotowanych przez organizatorów – burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza oraz ZPC Śnieżka S.A. W programie imprezy znalazły się – dmuchane zjeżdżalnie, mega duże gry planszowe, stoiska sprzedażowe ze słodyczami ze Śnieżki, fontanna czekoladowa, malowanie buziek, wielkie bańki mydlane, fotoboksik, kącik małego artysty czy czekoladowa biżuteria.

Wyjątkowy charakter miało otwarcie festynu, ponieważ w tym roku przypada rocznica 70 lat istnienia najsłynniejszego cukierka w Polsce, produkowanego właśnie w Świebodzicach – „Michałka”. Na urodzinach nie mogło więc zabraknąć tortu i życzeń.

Ogromnie się cieszę, że po raz czwarty bawimy się wspólnie na jedynym i niepowtarzalnym Święcie Czekolady, a w tym roku dodatkowo świętujemy jubileusz „Michałka”, który rozsławia od lat Świebodzice, za co bardzo dziękuję naszej wspaniałej fabryce Śnieżka– mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz, wręczając prezes firmy Urszuli Drabik bukiet kwiatów. – Michałek to bez wątpienia jeden z najstarszych brendów w Polsce, produkowany w Świebodzicach nieprzerwanie od 70 lat, mamy być z czego dumni – stwierdziła Urszuli Drabik.

Jubileuszowi Michałka towarzyszyły urodzinowe akcenty – na niebie pojawił się samolot, ciągnący za sobą baner z napisem „Twoje Michałki”, wystrzeliły konfetti i kolorowe dymy, a na scenę wjechały dwa imponujące torty, oczywiście w kształcie jubileuszowych cukierków. Jeden nawiązywał do historycznej owijki Michałka, drugi do nowoczesnej. Były także dwa gigantyczne „maczki”.
Wszystkie torty zostały pokrojone przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza i prezes Śnieżki Urszulę Drabik, a następnie powędrowały do zgromadzonych na festynie mieszkańców.

W trakcie tegorocznego Święta Czekolady odwiedzający mogli obejrzeć m.in. występ dzieci z Gang The Funk, trenujących pod okiem instruktorki Ady Piaseckiej czy przygotowany dla najmłodszych spektakl „Czerwony Kapturek” w wykonaniu Teatru William-Es z Wałbrzycha. Maluchy z uśmiechami na buźkach fotografowały się z bajkowymi postaciami: Kubusiem Puchatkiem, Scooby Doo, Królem Julianem i innymi pluszakami.

Na imprezie nie zabrakło konkursów z nagrodami – jednym z nich były życzenia dla Michałka z okazji urodzin. Autorzy najoryginalniejszych życzeń otrzymali słodkie upominki, a nagrodą główną był przelot balonem dla dwóch osób. Dla wszystkich panów o imieniu Michał Śnieżka także przygotowała słodkie niespodzianki – wystarczyło zgłosić się do namiotu organizatorów i pokazać dowód osobisty.

Na Święcie Czekolady każdy mógł się pokrzepić lodami, goframi, cukrową watą i przeróżnymi słodkościami, a dla bardziej zgłodniałych było też coś konkretniejszego – na festynie, bowiem zaparkowały dwa food trucki z ciabattami i burgerami.

Festyn zgromadził rekordową liczbę uczestników.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM w Świebodzicach/

Poprzedni artykułZ półrocznym opóźnieniem drugi miejski żłobek prawie gotowy [FOTO]
Następny artykułLiczył na pieniądze, ukradł tylko listy