Strona główna Sport Inne Znakomity strzelec ze Świdnicy sięga po kolejne laury!

Znakomity strzelec ze Świdnicy sięga po kolejne laury!

2

Międzyrzecz był gospodarzem jednych z największych zawodów strzeleckich w Europie Long Shot 2017. Zawody zaszczycił swoim patronatem Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał dywizji Jarosława Mika. Impreza odbywa się cyklicznie raz w roku na udostępnionym przez wojsko poligonie w okolicach Międzyrzecza. W głównej roli wystąpił pochodzący ze Świdnicy Maciej Kachnowicz!

Zawody są niezwykle popularne i znane strzelcom długodystansowym. Po otwarciu możliwości rejestracji zawodników na listach startowych są one zapełnione w ciągu 24 godzin. Startują tutaj zawodnicy, którzy są pasjonatami strzelectwa, jak również byli i obecni żołnierze jednostek specjalnych z różnych krajów. To rywalizacja strzelców wyborowych, ale także powód do spotkań, wymiany doświadczeń i dyskusji. Jednym ze startujących zawodników w tych zawodach w klasyfikacji Tactical Standard Semi-Auto był świdniczanin, obecnie mieszkający w Niemczech Maciej Kachnowicz – członek Klubu Sportów Obronnych Świdnica. Maciek w tej konkurencji był najlepszy i zdecydowanie stanął na najwyższym stopniu podium. Choć pogoda nie sprzyjała strzelcom to wykorzystał on swoje umiejętności strzelając rewelacyjnie na dystansie 300, 600 oraz 800 metrów, uzyskując łącznie 186 punktów.

Taki wynik nie był dziełem przypadku. Nasz kolega to były żołnierz elitarnej jednostki 2. Cudzoziemskiego Pułku Powietrznodesantowego (fr. 2 Régiment étranger de parachutistes, 2REP), ma spore doświadczenie i co oczywiste umiejętności. Strzelectwo na takim dystanse wymaga jednak nie tylko talentu, ale także wiedzy. Balistyka to nauka o miotaniu i ruchu pocisków. Jest to niezbędne kompendium wiedzy każdego snajpera, bez tego trudno byłoby strzelcom wyborowym strzelać na dalekie dystanse. Pewny i trafny strzał jest to iście zegarmistrzowska precyzja. Potrzeba do tego spokoju, dokładności i wiedzy. Pochodzący ze Świdnicy zawodnik jest też nie pobitym dotychczas mistrzem Niemiec na dystansie 300 metrów. Całe jego życie to treningi i elaboracja amunicji. W swojej karierze był także testerem karabinów SIG Sauer. Dzięki jego wiedzy i poświęceniu czasu dla członków naszego Świdnickiego Klubu Strzeleckiego działającego przy Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie, mamy szanse w przyszłości pójść w ślady sukcesów Maćka. Pragniemy mu pogratulować wielkiego sukcesu i oczekujemy w dalszym ciągu ujawniania rąbków sztuki strzeleckiej dla naszych członków – wyznaje Paweł Kwiatkowski ze Świdnickiego Klubu Strzeleckiego.

Poprzedni artykułMarsz godności z balonami marzeń [FOTO]
Następny artykułNajlepsi matematyczni maratończycy w Świdnicy [FOTO]