Strona główna 0_Slider Przedszkolaki zdobywają świdnicką scenę

Przedszkolaki zdobywają świdnicką scenę [FOTO]

0

Blisko 40 przedszkolaków wystąpiło dziś na świdnickiej scenie, w ramach pierwszych przesłuchań do tegorocznego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Maluchy zaśpiewały wybrane piosenki, a w swoich prezentacjach nie zapomniały o barwnych strojach oraz ruchu scenicznym.
Organizatorem Festiwalu Piosenki Przedszkolnej jest Świdnicki Ośrodek Kultury. Wydarzenie ma na celu prezentację umiejętności i dorobku artystycznego dziecięcych wykonawców w wieku od 3 do 6 lat. Oprócz twórczej konfrontacji, istotą festiwal jest także świetna zabawa dzieci, które stawiają swoje pierwsze kroki na scenie.

Dziś rozpoczęła się 26. edycja Festiwalu Piosenki Przedszkolnej. Na scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury mogliśmy zobaczyć 39 młodych artystów. Występy maluchów wyróżniały nie tylko umiejętności wokalne, ale i barwne stroje dopasowane do treści utworów oraz ruch sceniczny. Każdy występujący maluch został nagrodzony dyplomem i upominkiem. Jutro kolejne przesłuchania. Tym razem swoje talenty zaprezentuje 37 przedszkolaków.

Najciekawsze występy, wybrane przez jury w trakcie dwudniowych zmagań, będzie można ponownie zobaczyć 31 maja o godz. 10.00 na uroczystej gali festiwalu.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułCzym są opcje binarne?
Następny artykułRekordowe zawody w szachach [FOTO]