Strona główna 112 Okradli sklep jubilerski

Okradli sklep jubilerski

3

Prawie 14 tysięcy złotych warte były złote naszyjniki, które sprawcy w biały dzień ukradli ze sklepu jubilerskiego na terenie Strzegomia. Tamtejsi policjanci ustalili i zatrzymali odpowiedzialnych za ten czyn trzech mężczyzn z Bielawy.

Zdjęcie archiwalne

12 maja do sklepu jubilerskiego w Strzegomiu weszło dwóch mężczyzn oświadczając, że zamierzają kupić złoty naszyjnik. Wskazali ekspedientce egzemplarz, który ich interesuje. Kobieta wyciągnęła z gabloty paletę, na której oprócz przedmiotowego naszyjnika, wyeksponowanych było jeszcze pięć innych modeli. Wówczas jeden ze sprawców wyrwał ekspedientce paletę z biżuterią i obaj mężczyźni wybiegli na zewnątrz. Następnie wsiedli do zaparkowanego obok samochodu, w którym za kierownicą siedział ich towarzysz i odjechali. Łączna wartość skradzionych naszyjników wyniosła prawie 14 tys. złotych.

W wyniku wielu przeprowadzonych czynności, policjanci jako potencjalnych sprawców wytypowali trzech mieszkańców Bielawy. Następnie, działając na terenie tego miasta, w asyście tamtejszych policjantów zatrzymali wszystkich podejrzewanych. Cała zatrzymana trójka przyznała się do popełnienia opisanego czynu. Jak się okazało – 23, 28 oraz 35-latek mieli już na koncie podobne kradzieże biżuterii dokonane w sklepach jubilerskich na terenie innych miast województwa dolnośląskiego.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a następnie usłyszeli zarzuty. Grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułIV liga: Porażki Karoliny i Victorii
Następny artykułCzym są opcje binarne?