Strona główna Sport Piłka nożna IV liga: Porażki Karoliny i Victorii

IV liga: Porażki Karoliny i Victorii

0

Po bardzo dobrych wiosennych występach, piłkarze Karoliny Jaworzyna Śląska złapali w maju zadyszkę. Beniaminek IV ligi wciąż czeka na zwycięstwo kontynuując serię trzech spotkań bez wygranej. Po remisie z Unią Bardo i porażce z MKP Wołów, tym razem jaworzynianie ulegli Bielawiance Bielawa 1:2.

Wygraną bielawianom zapewniła dwójka obcokrajowców. W 14. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Brazylijczyka Marcosa Pauli Baumgartena. Na kolejne gole czekaliśmy do ostatnich minut meczu. W 87. minucie do wyrównania doprowadził Łukasz Piątek, lecz odpowiedź rywali była błyskawiczna. Rezultat na 2:1 dla miejscowych ustalił Brazylijczyk z włoskim paszportem Giovani Parizotto.

Bielawianka Bielawa – Karolina Jaworzyna Śląska 2:1 (1:0)

Karolina: Wajdzik, Borowy, Salamon, Wilk, M. Rosiak, Piątekzolta, Ptak (72′ Lewandowski), Roszak, Bałut (67′ Mróz), Schmidt (46′ Krawczyk), Ignatowicz

Niestety niespodzianki nie było w pojedynku z udziałem Victorii Świebodzice. Nasi piłkarze ulegli na swoim boisku 2:3 Sokołowi Wielka Lipa i to już czternasty kolejny mecz bez zwycięstwa. W tym czasie świebodziczanie zanotowali remis i aż trzynaście porażek. W konfrontacji z Sokołem była szansa na punkty… Rozpoczęło się co prawda nie najlepiej. Drużyna Piotra Przerywacza przegrywała już 0:2 po golach Karola Wojtyło i Adama Andrusiaka, ale jeszcze przed przerwą zdołała „złapać kontakt” po trafieniu Marcina Traczykowskiego. W 47. minucie Victoria stanęła przed dużą szansą, gdyż po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić gracz Sokoła Mateusz Rakowski. W 70. minucie grający w osłabieniu przeciwnicy znów wyszli jednak na dwubramkowe prowadzenie (Krzysztof Michalski). Świebodziczanie dzięki Dominikowi Woźniakowi trafili na 2:3 i takim wynikiem zakończyło się to starcie.

Victoria Świebodzice – Sokół Wielka Lipa 2:3 (1:2)

Victoria: Osóbka, Andrzejewski, Borgoń, Borowiec, Grzesiak (65′ Galasiński), Meges (84′ Satyła), Niemczyk, Słapek, Struski (75′ Rojek), Traczykowski, Woźniak