Strona główna Temat dnia Gdzie i jak kupić smartfona najtaniej

Gdzie i jak kupić smartfona najtaniej

0

W dzisiejszym świecie telefon to nie tylko zwyczajna forma komunikacji i nic dziwnego, że ludzie prześcigają się w tym, aby posiadać coraz to lepsze i sprawniejsze modele, na które równocześnie nie chcą wydawać horrendalnych sum. Zakup odpowiedniego smartfona to nie lada wyzwanie, zwłaszcza, że to co jeszcze kilka lat temu było najwyższym szczytem technologii, dziś jest już niewiele warte. Ceny w rozmaitych punktach sprzedaży różnią się od siebie znacząco, więc w jaki sposób znaleźć najlepsze i najtańsze rozwiązanie? Oto pięć pomysłów, jak zaoszczędzić na zakupach.

Znani operatorzy sieci komórkowych
Operatorzy sieci komórkowych nieustannie starają się przekonać do siebie konsumentów poprzez nowsze i bardziej wymyślne kampanie marketingowe. Nowoczesny smartfon w niezwykle atrakcyjnej cenie? Proszę bardzo! Telefon zakupiony w salonie u operatora z pewnością będzie nowy i na gwarancji. Niestety, cena którą ostatecznie zapłacimy, będzie znacznie wyższa, niż ta z wolnego rynku, bo jego wartość to nie tylko cena, którą płacimy podpisując umowę, ale również część kosztów ukrytych w opłatach miesięcznych.
Z tak zwanej „drugiej ręki”
Niektórym nie zależy na tym, aby telefon był na gwarancji, lub nie zwracają uwagi na niewielkie zadrapania. W takim przypadku zakup używanego smartfona jest pewnym rozwiązaniem! Zakupy zrobić można poprzez jeden z najpopularniejszych serwisów sprzedażowych w Polsce — u prywatnych sprzedawców lub firm zajmujących się sprzedażą używanych telefonów. Oczywiście, kupując od prywatnych użytkowników, możemy trafić na przykrą niespodziankę i zamiast wymarzonego, taniego smartfona otrzymać uszkodzony sprzęt. Inną opcją zakupu używanego telefonu są komisy i lombardy. Zaletą tych miejsc, jest możliwość obejrzenia smartfonu przed zakupem. Minusem natomiast jest jednak fakt, że zazwyczaj nie mamy gwarancji, czy telefon nie był przypadkiem kradziony.
Znane sklepy elektroniczne
Polskie supermarkety typu NeoNet i RTV Euro AGD oraz ich niemiecki kuzyn MediaMarkt to znane w całej Polsce sieci detaliczne, cieszące się bardzo dobrą renomą, które oferują niższe ceny w porównaniu z innymi sklepami, w związku z czym, są to bardzo kuszące miejsca na smartfonowe zakupy. Można się tam zaopatrzyć w najnowocześniejsze modele smartfonów z gwarancją dystrybutora oraz wybrać, jaki sposób płatności odpowiada nam najbardziej.
Zakupy online
Masz stracha przed kupowaniem online? Niepotrzebnie! Duże i znane sklepy, typu RTV Euro AGD, oferują niezliczone rabaty, promocje, darmowe wysyłki i dostawy do domu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ceny w sklepach stacjonarnych oraz internetowych mogą różnić się od siebie nawet o kilkaset złotych. Pamiętajmy również o tym, że smartfon zakupiony online będzie również na gwarancji dystrybutora.
Kody promocyjne i kupony rabatowe — najlepsza opcja
Co to właściwie jest? Kody rabatowe i kody promocyjne, zwane również kuponami rabatowymi, to wyjątkowa zniżka oferowana przez sklepy internetowe przez okres trwania promocji. Poprzez specjalne serwisy internetowe, social media i newslettery, sklepy takie jak RTV Euro AGD, MediaMarkt i NeoNET udostępniają unikatowy kod, dzięki któremu klienci, którzy w trakcie składania zamówienia online wpiszą lub wkleją go w specjalnym polu, mogą zaoszczędzić na zakupie smartfona nawet do kilkadziesiąt procent od ceny końcowej. Warto pamiętać, że przykładowo 10% kod rabatowy w RTV Euro AGD są darmowe, dlatego taki wariant zakupu smartfona okazać się może opcją najlepszą. Wystarczy, że w którejś wpiszemy odpowiednią kategorię, na przykład: kody rabatowe do NeoNet na laptopy i już po chwili wyświetla nam się lista możliwych stron z kuponami i kodami promocyjnymi do tego sklepu.
Kody rabatowe i promocyjne umożliwiają dokonanie zakupu smartfona na preferencyjnych warunkach i są jedną z najskuteczniejszych metod pozwalających nakłonić klienta do zakupu, szczególnie że korzystając z kuponów rabatowych w RTV Euro AGD, można zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych na zakupie wymarzonego, nawet ekskluzywnego smartfona.
Wiadomo, jakie są dostępne opcje na zakup najtańszego modelu smartfona i z czego możemy skorzystać, aby dodatkowo zaoszczędzić. Miłych zakupów!

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNa czele Szwedka Therese Viklund
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]