Strona główna Kultura Festiwal Nowowiejskiego: Koncert organowy Marii Magdaleny Kaczor

Festiwal Nowowiejskiego: Koncert organowy Marii Magdaleny Kaczor

0

Fundacja Chorda Auxit zaprasza na drugi koncert Festiwalu Nowowiejski – Świdnica – Organy, który odbędzie się w niedzielę, 14 maja o godzinie 18.30 w Kościele Pokoju w Świdnicy.

Z recitalem organowym wystąpi organistka Maria Magdalena Kaczor (na zdjęciu). Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Maria-Magdalena Kaczor  swoją muzyczną podróż rozpoczęła w wieku 7 lat w rodzinnym Kościanie. Od 1995 roku kontynuowała naukę w Państwowym Liceum Muzycznym im. M. Karłowicza w Poznaniu w klasie fortepianu prof. Aleksandry Utrecht. Szkołę tę ukończyła w 1999 roku uzyskując tytuł zawodowy muzyk instrumentalista w zakresie gry na fortepianie. W ośrodku tym doskonaliła również swoje umiejętności w zakresie dyrygentury chóralnej i symfonicznej (klasa prof. Przemysława Pałki), gry na organach, improwizacji fortepianowej oraz metodyki nauczania gry na fortepianie zakończonej praktykami oraz egzaminem.

We wrześniu 2008 roku została przyjęta z najwyższą notą do prestiżowej uczelni francuskiej Conservatoire National Supèrieur de Musique et Danse de Lyon (CNSMD). W roku akademickim 2011/2012 studiowała równolegle w niemieckiej Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu w klasie profesorów Pietera van Dijka i Wolfganga Zerera.

Brała czynny udział w licznych festiwalach w Polsce, a także zagranicą – we Francji w Międzynarodowym Festiwalu Organowym w Chartres oraz występowała z koncertami w Paryżu, Lescar, Lyonie i Montbeliard, we Włoszech w Sienie i Grottamare oraz na Litwie.

/opr. red./

Poprzedni artykułNielegalne wysypiska to wciąż norma
Następny artykułUrządzasz dziecięcy pokój? Oto 5 zasad, których warto przestrzegać wybierając oświetlenie do takiego wnętrza