Strona główna 112 Dokarmianie ptaków może skończyć się mandatem

Dokarmianie ptaków może skończyć się mandatem

7

Jeśli dokarmiać ptaki, to z głową – apelują świdniccy strażnicy miejscy i przypominają, że są miejsca, gdzie jest to zabronione.

Jak informuje Marek Fiłonowicz ze straży miejskiej, 10 maja 2017 roku przy ulicy E. Plater na Osiedlu Młodych funkcjonariusze  interweniowali na zgłoszenie o nieuprawnionym dokarmianiu gołębi przez jednego z mieszkańców. Jak ustalili strażnicy, teren ten objęty jest zakazem dokarmiania ptaków, zawartym w regulaminie zarządcy terenu, w tym przypadku Spółdzielni Mieszkaniowej z siedzibą przy ul. M.C. Skłodowskiej. Mężczyzna został przez nich pouczony i uświadomiony o takich regulacjach prawnych.

Strażnicy przypominają, że w połączeniu z przepisem karnym art. 117 kodeksu wykroczeń takie postępowanie jest czynem zabronionym, który zagrożony jest karą grzywny do 1500 zł. Ponadto poprzez dokarmianie ptaków, a bardziej już tym, czego nie zjedzą, powodujemy, że karma taka staje się pożywką dla gryzoni i innych pasożytów, stanowiąc realne zagrożenie sanitarne, nie wspominając już o estetyce takiego miejsca. Czynność ta może również zostać potraktowana przez funkcjonariusza jako zwykłe zanieczyszczenia miejsca publicznego, za które również grozi kara grzywny do 500 zł.

/Źródlo Straż Miejska w Świdnicy/

Poprzedni artykułMuzeum Dawnego Kupiectwa świętuje półwiecze [FOTO]
Następny artykułWielkie zbiory małych kolekcjonerów