Strona główna 0_Slider Cezary Żak odwiedzi Świdnicę

Cezary Żak odwiedzi Świdnicę

0

Znany polski aktor, który popularność zyskał dzięki chociażby charakterystycznej kreacji w serialu komediowym „Miodowe lata” czy podwójnej roli braci bliźniaków w „Ranczo”, odwiedzi Świdnicę. Cezary Żak będzie gościem Alchemii Teatralnej. Spotkanie autorskie odbędzie się 20 maja o godz. 11.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.
Tym razem gościem Alchemii Teatralnej będzie znany polski aktor, a także reżyser teatralny Cezary Żak. Spotkanie autorskie zaplanowano na 20 maja, a poprowadzą je Mariola Mackiewicz oraz Karolina Socha.

Cezary Żak znany jest szerszej publiczności chociażby z roli Karola Krawczyka w serialu komediowym „Miodowe Lata”. Aktor związany jest z warszawskimi Teatrami Fundacji Krystyny Jandy Polonia i Och-Teatrem.W 1985 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim wrocławskiej filii PWST w Krakowie. W teatrze zadebiutował 15 marca 1986 rolą działacza społecznego w sztuce „Panna Tutli Putli” Stanisława Ignacego Witkiewicza wystawianej przez Wrocławski Teatr Współczesny.

Wielokrotnie nagradzany aktor w latach 1985-1986 oraz 1990-1995 występował we wrocławskim teatrze, a następnie w latach 1995-1996 w Teatrze im. Norwida w Jeleniej Górze. Od 1997 do 2006 roku był aktorem Teatru Powszechnego w Warszawie. W latach dziewięćdziesiątych został gospodarzem teleturnieju As, dama, walet emitowanego na antenie Polsatu.

Cezary Żak oprócz „Miodowych lat” znany jest chociażby z podwójne roli braci bliźniaków w serialu „Ranczo”. W latach 2010-2011 grał także główną rolę w serialu Ludzie Chudego. W filmach był wielokrotnie obsadzany, na zasadzie przeciwieństwa postaci, w duecie aktorskim z Arturem Barcisiem.W 2017 roku został jurorem w programie The Brain. Genialny Umysł w telewizji Polsat. / źródło: wikipedia.pl/

Poprzedni artykułKolejna odsłona mistrzów parkowania [FOTO]
Następny artykułKolizja na pl. św. Małgorzaty [FOTO]