Strona główna 0_Slider Bociany zamieszkały przy Wałbrzyskiej

Bociany zamieszkały przy Wałbrzyskiej [FOTO]

2

Dzikie zwierzęta mają się w Świdnicy znakomicie! W ubiegłym roku w samym sercu miasta pustułki dochowały się młodych, parki opanowały wiewiórki, a teraz przybyli nowi lokatorzy. Znakomitą lokalizację upatrzyła sobie młoda para bocianów. Budowa gniazda trwa.

O obecności bocianów przy jednej z bardziej ruchliwych arterii Świdnicy poinformował zachwycony tym faktem czytelnik Swidnica24.pl. Nie mógł uwierzyć, że para na siedlisko wybrała miasto. Jednak trudno mówić, że to zły wybór. Bociany zbudowały gniazdo na dużym, solidnym, od lat nieużywanym kominie po dawnej piekarni. Obiekt stoi na zamykanej posesji prywatnego przedsiębiorstwa. Nikt tu ptakom nie może zagrozić, niedaleko jest też do pełnych pożywienia pól i łąk. Nie wiadomo, czy w gnieździe są jaja. Aby powiększenie rodziny się powiodło, młode powinny się wykluć około 20 maja, tymczasem gniazdo powstawało od zaledwie 2 tygodni.

Ta para postanowiła w Świdnicy zamieszkać, natomiast miasto często odwiedza kuzyn bociana białego – bocian czarny. Często widywany jest nad zalewem Witoszówka i na rzece Bystrzycy.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułCiężarówka wpadła na ciągnik rolniczy. Kierowca nie żyje [FOTO]
Następny artykułUsuwają reklamy z ulic