Strona główna Sport Piłka nożna Znakomity występ juniorów Polonii-Stali Świdnica we Wrocławiu

Znakomity występ juniorów Polonii-Stali Świdnica we Wrocławiu

0

Nie zwalniają tempa nasi piłkarze walczący o punkty w rozgrywkach Ligi Dolnośląskiej Juniorów i Juniorów Młodszych. Biało-zieloni sięgnęli po pełną pulę, ogrywając dwukrotnie swoich rówieśników ze Ślęzy Wrocław. Dla starszych to czwarte, a dla młodszych już piąte zwycięstwo w rundzie wiosennej!

Mecz juniorów starszych znacznie lepiej rozpoczęli świdniczanie, którzy zdominowali wydarzenia w pierwszym kwadransie. Z czasem do głosu coraz śmielej zaczęli dochodzić wyżej notowani w tabeli gospodarze. Rywale razili jednak nieskutecznością, pewnie w bramce spisywał się także Bartosz Wiciak. Końcówka pierwszej odsłony to znów ataki podopiecznych Mariusza Miętkiewicza. Najlepszą okazję mieliśmy w 45. minucie, kiedy mogliśmy zeserwować miejscowym „gola do szatni”. Niestety rzutu karnego na trafienie nie zamienił Dawid Kusio, przegrywając pojedynek z bramkarzem Ślęzy Wrocław. Po zmianie stron było sporo niedokładności z obu stron, ale w samej końcówce znacznie więcej zimnej krwi zachowali goście. Po wrzutce z rzutu wolnego skuteczną główką w doliczonym czasie gry popisał się Eryk Klemiński.

LDJ: Ślęza Wrocław – Polonia-Stal Świdnica 0:1 (0:0)

Polonia-Stal: Wiciak, Mazanka, Klemiński, Białas, Krupczak, Gerus, Somala, Podgórski, Kusio, Kopacz, Kocaba oraz Hruszowiec, Piła, Świątoniewski, Hądzlik

Sukces swoich starszych kolegów powtórzyli juniorzy młodsi dowodzeni przez trenera Szymona Majcherczyka. Biało-zieloni posiadali momentami bardzo wyraźną przewagę, wygrywając ostatecznie 2:0. Rezultat otworzył skutecznym lobem Jakub Salamon. Na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził nas w drugiej części spotkania Maciej Korólczyk. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobrze na dalszym słupku znalazł się Dominik Piła, dograł na głowę Korólczyka, który podwyższył prowadzenie Polonii-Stali. – Chłopaki świetnie pracują, aż miło. Złapali pewność siebie, chcą punktować, a jak zobaczyli do tego, że są w stanie wygrywać, to zyskali dodatkową moc. Czysta przyjemność jak widać postępy, zawodnicy chcą się rozwijać i to najważniejsze. Chłopaki mają frajdę z gry, z wygrywania. Cieszą się każdym punktem, każdym golem… Atmosfera jest świetna – ocenia trener świdniczan Szymon Majcherczyk.

O naszej ostatniej dyspozycji w rozgrywkach Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych dobitnie świadczą liczby. Po słabym początku sezonu mieliśmy w swoim dorobku jesienią zaledwie punkt uzyskany w siedmiu seriach spotkań. Wiosną grając z tymi samymi zespołami zapisaliśmy na swoim koncie już 15 „oczek”! Postęp zawodników, jak i całej drużyny widać zatem „gołym okiem”.

LDJM: Ślęza Wrocław – Polonia-Stal Świdnica 0:2 (0:1)

Polonia-Stal: Szczepaniuk, Florian, Korólczyk, Depta, Pitura, Iwanio, Kucharski, Sikora, Salamon, Kasparzak, Filipczak oraz Kurzeja, Piła, Podolak, Gazda, Sawa

Poprzedni artykułZderzenie w Mielęcinie
Następny artykułKolejne wsparcie dla ofiar katastrofy w Świebodzicach