Strona główna 0_Slider Z rodziną matematyka im niestraszna

Z rodziną matematyka im niestraszna

0

Wspólnie mierzą się z ortografią i biorą się za bary z matematycznymi łamigłówkami. Całe rodziny dzięki inicjatywie Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy mogą wspólnie uczyć się i rywalizować. Niedawno zakończyły się Rodzinne Potyczki z ortografią, a 5 kwietnia ponad 80 osób wzięło udział w pierwszym etapie VI Świdnickiego Konkursu Matematycznego.

„Pan Jan ma siedmioro dzieci. Każde z tych dzieci ma pięcioro dzieci, a każde z nich ma bliźniaczki. Ilu prawnuków ma pan Jan?” – takie i inne zadania otrzymali do rozwiązania uczestnicy konkursu organizowanego przez nauczycieli matematyki Magdalenę Biesiadzińską i Violettę Kolasę. W rywalizacji mogą brać uczniowie klas IV – V świdnickich podstawówek i ich opiekunowie.

Zmagania podzielone są na dwie części.  I etap – pisemny, który miał miejsce 5 kwietnia  oraz etap II – mecz matematyczny, który zaplanowano na 10 maja. W finałowym meczu matematycznym rywalizować będzie 10 najlepszych zespołów. W pierwszej części pisemnej wzięły udział 41 zespołów. Wszyscy uczestnicy pierwszego etapu otrzymali podziękowania, drobne upominki i słodycze. Ogłoszenie finalistów na stronie internetowej www.sp105.pl do dnia 11 kwietnia 2017r.

/SP 105, opr. red./

Poprzedni artykułMultipub Biała Dama zaprasza w niedzielę na spotkanie ze świdnickimi twórcami kosmicznej wiertarki
Następny artykułDarmowa komunikacja w Świdnicy i Świebodzicach?