Strona główna Wydarzenia Świdnica Ulica Wałbrzyska w Świdnicy przejezdna

Ulica Wałbrzyska w Świdnicy przejezdna

0

Zakończyły się prace remontowe ulicy Wałbrzyskiej na odcinku od ul. Korczaka do ul. Mierniczej, w związku z czym od soboty, 1 kwietnia został przywrócony ruch w tym rejonie miasta. Na swoje trasy wróciły również autobusy komunikacji miejskiej.

Roboty budowlane na tym fragmencie drogi polegały na wymianie istniejącej konstrukcji jezdni, chodników i zjazdów, regulacji krawężników wraz z budową ścieku przykrawężnikowego. Przebudowana została także sieć oświetlenia drogowego. Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przeprowadziło również prace wodno-kanalizacyjne, a Polska Spółka Gazownictwa wykonała nowy odcinek sieci gazowej. Zadanie zrealizowało Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, a jego koszt wyniósł 713 tys. zł (w tym udział miasta 100 tys. zł). Pozostałe środki pochodziły z budżetu województwa dolnośląskiego za pośrednictwem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.

– Nasza współpraca z DSDiK układa się wzorowo. Kolejne zadanie, do jakiego się przygotowujemy w tym roku to przebudowa odcinka ul. Wałbrzyskiej od pl. Grunwaldzkiego do ul. Traugutta – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

/UM w Świdnicy/
Zdjęcia UM w Świdnicy

Poprzedni artykułSzare Wilczki mistrzami Dolnego Śląska
Następny artykułZadania z budżetu obywatelskiego wybrane