Strona główna Sport Piłka ręczna Szare Wilczki mistrzami Dolnego Śląska

Szare Wilczki mistrzami Dolnego Śląska

0

Na jeden turniej i dwa mecze przed zakończeniem rozgrywek, prowadzona przez Wiesława Iwanio drużyna ŚKPR-u I Świdnica zapewniła sobie zwycięstwo w Dolnośląskiej Lidze Chłopców i złote medale mistrzów Dolnego Śląska.

Młodzi świdniczanie swoją absolutną dominację w regionie potwierdzili na turnieju w Lubinie, gdzie spotkali się z drugim w stawce Zagłębiem i trzecią Żagwią Dzierżoniów. Zwycięstwa, odpowiednio 26:16 i 35:13 pokazują jak duża jest przewaga Szarych Wilczków nad innymi dolnośląskimi zespołami. – Mamy na koncie dwanaście meczów i dwanaście zwycięstw. Drugie Zagłębie Lubin ma osiem punktów straty. Ostatni turniej zagramy w maju w Świdnicy, po nim przyjdzie czas na świętowanie i podsumowanie – mówi trener Iwanio i dodaje. – Mamy naprawdę ciekawy rocznik, który cały czas staramy się wzmocnić. Chłopcy są już mocno zaszczepieni piłką ręczną, więc jest szansa, że zwiążą się z tą dyscypliną.

Turniej w Lubinie odbył się awansem. Za tydzień (8-9.04) w Świdnicy o ligowe punkty zagra zespół ŚKPR II. Rywalami podopiecznych Anny i Tomasza Szporko będą Bór Oborniki i Siódemka Miedź Legnica. Ponadto w turnieju wystąpi jeszcze Chrobry Głogów.

ŚKPR I Świdnica – Żagiew Dzierżoniów 35:13 (16:4)

ŚKPR: Pajdała – Szymanowski 7, Ł. Szporko 6, Supran 5, Barcik 5, Miśkiewicz 5, Przedpełski 2, Majczak 2, Rosłoń 2, Nóżka 1, Kuprin

ŚKPR I Świdnica – Zagłębie Lubin 26:16 (16:7)

ŚKPR: Pajdała – Barcik 6, Szymanowski 5, Ł. Szporko 5, Majczak 4, Miśkiewicz 4, Supran 2, Rosłoń, Nóżka, Kuprin, Przedpełski

/ŚKPR/

Poprzedni artykułTrampkarze Polonii-Stali lepsi od Śląska Wrocław
Następny artykułUlica Wałbrzyska w Świdnicy przejezdna