Strona główna 0_Slider Trwa urządzanie placu Drzymały i skweru przy Wałowej

Trwa urządzanie placu Drzymały i skweru przy Wałowej

1

Trwa rewitalizacja skwerów przy pl. Michała Drzymały oraz u zbiegu ulic Wałowej, Gen. Władysława Sikorskiego i Komunardów. Oba zadania zostały zgłoszone i wybrane przez mieszkańców w ramach zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Środki przeznaczone w ramach budżetu na realizację tych zadań, to w obu przypadkach ponad 250 tys. zł. Podjęto jednak decyzję o kompleksowym remoncie tych placów, zwiększając koszty inwestycji.

Na placu Drzymały zakończyły się prace, związane z montażem urządzeń zabawowych i nawierzchni bezpiecznej na placach zabaw. Trwa montaż ogrodzenia. Wykonano już także nowe oświetlenie parkowe. Na alejkach wewnątrz skweru pojawią się niedługo wiosenne nasadzenia. Całość dopełnią elementy małej architektury – ławki, kosze na odpady, stojaki rowerowe. Trwa także przebudowa części drogowej, w tym istniejących miejsc parkingowych, wraz z wymianą lamp oświetlenia drogowego. Koszt całej inwestycji to ok. 870 tys. zł.

Plac przy skrzyżowaniu ulic Wałowej, Gen. Władysława Sikorskiego i Komunardów będzie kolejnym miejscem przygotowanym między innymi z myślą o dzieciach. Powstanie m.in. podłogowa fontanna.

W ubiegłym roku przeprowadzono karczowanie drzew i krzewów oraz korekcje drzew – przygotowując teren na wiosenne nasadzenia zieleni. W tym roku wykonano sieć zasilania podziemnego oświetlenia parkowego i położono kabel zasilający szafkę sterowania fontanny. W ramach zadania przebudowywano także układ drogowy od strony ul. Wałowej. Wyłoniony został również wykonawca przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych związanych z funkcjonowaniem fontanny.

W tym roku przeprowadzone zostaną jeszcze pozostałe roboty, niezbędne do całościowej rewitalizacji skweru tj. budowa fontanny, wykonanie alejek w obrębie skweru, nasadzeń zieleni, renowacja pozostałości pomnika, monitoring, zakup i montażu pozostałej części elementów małej architektury. Szacunkowy koszt wykonania powyższych prac wynosi ok. 745 tys. zł.

/UM w Świdnicy, opr. red./
Zdjęcia UM w Świdnicy

Poprzedni artykułZadania z budżetu obywatelskiego wybrane
Następny artykułWyrwał piecyk gazowy, z rur ulatniał się gaz