Strona główna 0_Slider Trenowali i biegali na orientację

Trenowali i biegali na orientację [FOTO]

0

To była prawdziwa gratka dla fanów lekkoatletyki. Świdnicka Grupa Biegowa przeprowadziła dziś o 9.00 wspólny trening na dystansie 8 kilometrów. Następnie uczestnicy wzięli udział w biegu na orientację, który rozegrany został w Parku Młodzieżowym.

Polegał on na odnalezieniu, w jak najkrótszym czasie zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych. Teren Parku Młodzieżowego został w ramach projektu „Orientuj się w Świdnicy” zagospodarowany dwunastoma stałymi punktami kontrolnymi, z których korzystać można przez cały rok. Na portalu znajdzsiewlesie.pl/swidnica znajdują się mapy z trzema wariantami tras biegu na orientację, które można wydrukować lub pobrać w wersji elektronicznej. Start zlokalizowany jest obok skweru, przy tablicy informacyjnej, z której można za pomocą QR kodów pobrać mapy lub aplikację MOBO na smartfona, gdzie przebytą trasę potwierdzamy zdjęciami QR kodów przy każdym punkcie.

W imprezie wystartowało w sumie 36 śmiałków. Zmaganiom towarzyszyła znakomita atmosfera i zacięta walka o zwycięstwo w kategorii mężczyzn i kobiet. Wyniki pod linkiem: BnO_Świdnica_Wyniki-ok

Bieg na orientację jest jedną z dyscyplin, która będzie rozgrywana podczas 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, które w 2017 roku odbędą się we Wrocławiu, jak również w Świdnicy. Udział w wydarzeniu był bezpłatny i skierowany nie tylko do biegaczy, ale wszystkich mieszkańców, tych dużych i tych mniejszych. Bieg na orientację zorganizowany został przez Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej na ultra nowoczesnym sprzęcie elektronicznym (system SI) weryfikującym przebiegnięcie trasy i czas.

/FOTO: Dariusz Nowaczyński/