Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdniczanie szlifowali umiejętności w Portugalii

Świdniczanie szlifowali umiejętności w Portugalii

0

Do końca października 2017 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy realizowany jest już czwarty projekt staży zagranicznych. Uczniowie swoją wiedzę poszerzali pod okiem pracodawców z Portugalii.

Nowy projekt pt. „ Europejskie praktyki zagraniczne z plusem” współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ jest przeznaczony dla uczniów kształcących się w roku szkolnym 2016/2017 w klasach III Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy w zawodach: technik ekonomista (18 uczniów) oraz technik organizacji reklamy (10 uczniów), którzy odbędą 4- tygodniowe praktyki zawodowe w miejscowości Evora w Portugalii lub w miejscowości Kecskemet na Węgrzech.

Pierwsza 14-osobowa grupa z nauczycielką Mirosławą Ryś wyruszyła do Portugalii na 4-tygodniowy staż do przedsiębiorstw w miejscowości Evora. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik ekonomista pracowali na stanowiskach biurowych w dwóch oddziałach przedsiębiorstwa handlowego Intermarche, a uczennice kształcące się w zawodzie technik organizacji reklamy pracowały w agencjach reklamowych: Publiplanicie Produções Publicitárias Lda i Hangar Criativo Design e Publicidade oraz w komórce marketingu w hotelu Casa de Baco. Jak podkreśla prezes organizacji pośredniczącej AENIE pan Jaime Araujo i koordynator grupy pan Rui Figueiedo, stażyści z Polski zdobywali doświadczenie zawodowe w najlepszych  przedsiębiorstwach w swoich dziedzinach w regionie Alentejo w kraju odkrywców Vasco da Gama i Krzysztofa Kolumba.

Uczestnicy stażu zbudowali doskonałą markę Zespołowi Szkół Ekonomicznych w Świdnicy w powiecie, województwie, kraju i Europie, ponieważ zostali ocenienie przez m. in. portugalskich pracodawców i koordynatorów jako najlepsza europejska grupa w historii organizacji AENIE – zapewnia Mirosława Ryś.

/ZSE, opr. red./

Poprzedni artykułWielkie emocje na trasie Kegger Tarmac Masters! [FOTO]
Następny artykułPonad 60-ciu wystawców na Tradycjach Stołu Wielkanocnego