Strona główna Temat dnia Ponad 60-ciu wystawców na Tradycjach Stołu Wielkanocnego

Ponad 60-ciu wystawców na Tradycjach Stołu Wielkanocnego

0

65 prezentacji na dwóch halach wystawienniczych, reprezentacje 11 gmin z całego Dolnego Śląska, partnerskie miasta i gminy z Polski, Czech i Niemiec, szkoły z terenu powiatu świdnickiego i dzierżoniowskiego, koła gospodyń wiejskich, rękodzielnicy, zespoły ludowe, stowarzyszenia, sołectwa i certyfikowane produkty lokalne – tak zapowiada się wyjątkowa, trzynasta edycja Tradycji Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach, imprezy, która na stałe wpisała się w świąteczny kalendarz regionu.

Niezmienny pozostaje również termin. Od trzynastu lat impreza organizowana jest w Niedzielę Palmową, która w tym roku przypada na 9 kwietnia. Zapraszamy w godzinach 14.00-18.00. – Cieszę się, że grono przyjaciół gminy Marcinowice ciągle rośnie. Nasza impreza to szczególny czas, podczas którego powracamy do tradycyjnych smaków, ale i odkrywamy nowe pomysły na świąteczną kuchnię – mówi wójt Władysław Gołębiowski.

Podobnie jak w roku ubiegłym wydarzenie będzie miało dwie części: Prezentacje Stołów Wielkanocnych w hali głównej i Kiermasz Produktu Wielkanocnego w hali nr 2 oraz w holu Zespołu Szkół w Marcinowicach.

– Lista zgłoszeń została zamknięta już w połowie marca, a zainteresowanie uczestnictwem w wydarzeniu ogromne – informuje Dawid Sobczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach. – Prócz pysznych potraw każdy odwiedzający będzie miał możliwość zaopatrzenia się w lokalne, zdrowe i wyjątkowe produkty. Na stoiskach znajdziecie Państwo wielkanocne pierniki, miody, wędliny, świeżo tłoczone soki, słodycze, dekoracje wielkanocne, kwiaty, a nawet strusie jaja – dodaje dyrektor GOK-u. Szczegóły dotyczące wystawców i dojazdu znajdują się na stronie www.tradycjestolu.marcinowice.pl.

Tegoroczną edycję będzie można śledzić na żywo w Internecie. Transmisja dostępna będzie na fanpage Gminnego Ośrodka Kultury w Marcinowicach – www.facebook.com/gokmarcinowice

Organizatorami Tradycji Stołu Wielkanocnego są Gmina Marcinowice, Powiat Świdnicki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Marcinowicach.

/GOK Marcinowice/